browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Anna andeks, Neitsi Maarja – nad ei tea, mida teevad!

oktoober 1, 2016

Haige riik. Ükski normaalne riik ei lubaks seda. Ükski normaalne inimene ei teeks seda. Selle kuju asemel võiks olla koll, kes kannab nime EESTLASE RAHULOLEMATUS. Tampige seda jalgadega nii nagu jõudu jagub, sest see ongi kõige hullem eestlase haigus. Üks lõputu jada rahulolematust, vingumist, kannatamatust jne. Normaalne inimene ei lähe iial midagi, ammugi kedagi, jalaga lööma. Ka prooviks mitte. See on haige. Ma ei ole mingi usuhull, aga mind on Neitsi Maarja palju aidanud mu eluteel. Vahet pole… Sest kellele ma seda ikka räägin, eksole? 

 

5904379t1h66f1

 

See lihtsalt mõjus praegu šokeerivalt. Kas see oligi eesmärk? Kas see tähendab seda, et naist võibki lüüa? Mismoodi reageeriksid sina, kui seal seisaks näiteks sinu ema kuju? Kui seal oleks Lennart Meri? Kui seal oleks Dalai Laama? Kui seal oleks Ita Ever? Ja kui Neitsi Maarjat võib jalaga taguda, siis kas võib kolkida ka ülejäänud eksponaate? Ja tõesti, tahaks näha mõne väliskülalise reageeringut sellele nõmedusele, nt argentiinlase või hispaanlase või ameeriklase, nemad juba Neitsi Maarjat ei tambiks. 

Asja pannakse sada aastat kokku ja kokkupanduna on ikka meepotis tõrvatilk (loe:sitalasu)?

 

KUIDAS SEE VÕIMALIK ON?

 

Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku peapiiskop Urmas Viilma mõtted selle kohta SIIN