browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Eedeni Aias chillival reedel

juuli 18, 2011

10 detsember, 2010

Tõusime kell 7 ja alustasime netiprotseduuridega. Kuna siin hommikuti delfiiniujumist pole, nad nii graafiku peale ei käi siin kui Konas, siis rahulikult sõime ja sättisime end päevaks valmis. Ilm oli pilvine, aga kuskilt vindus ka päike. Ning meil oli hea tunne, et meie ilma võlumine juba toimis. Lubati suurt tormi ja üleujutust sellele poolele, kus meie olime. Me ei näinud aga midagi.

Panime oma lemmiklood käima ja tuiskasime Hilo poole ajama. Ookean oli megarahulik ja vahepeal oli tunne, et päikegi tuli välja.

Kui sõita Hilost läbi, siis varsti tuleb silt Scenic route ja selle tee pealt sõites jõuadki kohalikku botaanikaaeda. Olen Havail ju ringi sõitnud ja tean enamus parimaid kohti, aga siin jäi tõesti ilusti hing kinni. Inge oleks selle peale kindlasti ahhetanud ja ütlenud: Appi ma ei või kui ilus! Ja see oli tõesti megavõimas. Suured puud ja liaanid ja palmid ja sõnajalad ja kõik mis veel. Sõitsime alla välja ja siis aeda. Selle aia lõid Dan J. Lutkenhouse koos oma naise Paulinega, kes sellesse orgu tulid aastal 1977. See on mittetulunduslik organisatsioon, mille peamine eesmärk on kaitsta ja hoida tulevastele põlvedele võimalust tutvuda vihmametsa taimestikuga ja eluoluga 17 aakrisel maa-alal. Kui sinna sisenenesime siis oli tunne nagu Akaka falls park, aga veelgi võimsam. Kõik taimed olid koos ja kompaktsem energia.

Olid olemas erinevad taimesildid ja kõige võimsam oli Onomea kosk. Istusime ja pikutasime seal Kirstiga päris pikalt, see oli nii võimas puhastus mis seal toimus.

Lasin sel ära uhada kõik mis häiris. See oli nii puhastav.

 

Iga sammuga jäime järjest rohkem purju ja kohati tuikusime. Võisime tunda nagu kõndisime läbi võrgustike, kus oli palju erinevaid energiaid, Sain väga palju inspiratsiooni sellest kohast. Imelised lilled, taimed, puud, põõsad ja orhideed. Kujutan ette, milline töö oli seda teha seal. Teerajad olid megailusad ning kõik viimnegi detail oli paigas. Praeguseni toimetab kogu see aed ilma valitsuse toetuseta ning vaid sissepääsu rahadest ja soovijate toetustest. Sissepääsupilet oli 15 dollarit. Aias toimetasid ka töötajad, kes puhastasid ja korrastasid aeda. Tore on näha kuidas erinevate inimeste eluülesanded aktiviseeruvad erineval moel ja kui oluline on tegutseda oma südame järgi. See aed sai avatud aasta jooksul peale ostu. See näitab jällegi kuidas on võimalik luua suuri unistusi reaalsuseks! Omanikud elavad siiani Big Islandil. Kogu aed oli nagu Eedeni aed, kus minu arust polnud hea ja kurja puud ja kui oli, oli see kokku sulanud tasakaaluks.

Nagu näete, näen ma iga päevaga välja üha rohkem kui ürgnaine, tukk on ka täitsa ära magatud. Iga päevaga tunnen, et tahan siin elada rohkem kui vaid 3 – 4 kuud aastas. Eriti kui saan siin veel teha kõike seda, mis mulle meeldib ka. Nende retreat reisidega ma teengi kõike seda, mis mulle meeldib – inimestega suhtlemine, nende juhendamine, grupidünaamika, voolamise õpetamine, veetrennid, watsu, energeetiline juhendamine, seiklused ja maagia ning tantra ja looming ning füüsiline koormus ja loodusega koostöös elamine.

Iga taim sosistas kõrva salalugusid ja sõnumeid. See oli nagu tõelises haldjametsas ringijalutamine. Igaüks kastis ja toitis meid. Tundsime sellist täitumust peale seda kogemust, et kohe põhjani täis tunne oli.

Peale seda kui hakkasime ära tulema, hakkas tibutama ja vaikselt vihma sadama. Alguses on vihm isegi värskendav. Seejärel läksime sööma ühte kohalikku väiksesse söögikohta. Meie lõuna nägi välja selline nagu kõrvaloleval pildil. Tunnetage selle toidu energiat ja maitset. Sealt kostus vaid üks suur oigamine ja mmm….

 

Väga jõuline ja maitsev. Smoothi spirulinaga oli väga toitev.

 

Hakkasime siis liikuma põhja poole ja jõudsime peaaegu Waimeani välja, kuid tahtsime tee peal ka otsida uusi kohti ja uurida, mis seal on. Üks tee viis silla alla ning seal oli tee peal üks ilus avokaado. Nagu olekski meid oodanud. Jõgi ja ookean said kokku. See oli nagu kahe veekogu suudlus. Megavõimas. Olin eedeni aiast nii täis et mul hakkas uni tulema. Läksime ka Honokaas erinevatesse poodidesse vaatama. Kirsti sai ühest poest lihtsalt lambist 20% allahindlust. On ohtlik kui oled Skandinaaviast siin ja kui sul on delfiinisilmad nagu majakad… See võib lõppeda külluslike pakkumistega nagu see siin.

Mingi hetk hakkas tohutult sadama, aga meid see ei häirinud, meie päev läks täie ette. Kui jõudsime Honokaasse, olime seega teinud tervele saarele ringi peale. On veel jäänud Mauna Kea, mille teeme ära järgmisel esmaspäeval.

Tee peal sõites tuli meil veel paar head mõtet, mida grupiga järgmine kord teha. Samuti pakkus ideid välja Deborah, ning läheme uut võimalikku kontakti läbi proovima sel pühapäeval. Väga põnev!

Jõudsime koju kell 19.30. Kui jõudsime online, siis tuli Jeffory online. Ta oli tegelikult telkimas kuskil väljas, aga siis tuli sisse kuskile, sest tuul olevat väga jube olnud ja vihm ka et täielik torm. Me siis et uups, me ütlesime et vaikne ja rahulik on seal kus meie oleme, et järgmine kord palume siis kogu saarele seda ilma. Nii et oleme Punas ja meil on siin parem ilm kui teisel pool praegu. Kummaline.

Koju jõudsime just parajalt nii et meie tööpäev oligi lõppemas. Selline töö meile mõlemile meeldib. On tore proovida iga päev uusi asju ja kohti ja tegevusi. Iga päev on ikka ka palju füüsilist koormust, kas käimine või ujumine või mõlemad või midagi täiesti uut. Keha on totaalselt muundunud ja tunne on väga hea.

Eeltöö, mida siin teeme tulevastele gruppidele, on mega. Kõik kellega siin suhtleme, imestavad meie põhjalikkuse ja läbimõeldud programmi üle. Praegu ei tea me mitte ühtegi teist organisaatorit siin, kes Euroopast sellisel kujul neid gruppe püsti seaks. Võibolla nad on ka olemas, aga me pole nendega veel kontakti saanud.

Õpime Kirstiga andma endale, ilma süütundeta ja tegema asju ilma turbota. Tänane päev oli tõeline reedene chill. Ma sõin veel Hilos ka ühes restoranis ja huvitav oli jälgida nende reedet. Paljud inimesed kes siin elavad ei saa üldse aru kus nad tegelikult elavad. Et see on üks megaeriline koht ja tõeline muinasjutt ,kui vaid võtad kätte ja lood!

 

Tunnen siin et

* ELAN TÄITE RINDADEGA

* IGA PÄEV JÄÄB MUL VÄHEMALT KORDKI PÄEVA JOOKSUL HING KINNI, SEST NII ILUS ON!

* MA ELAN SIIN TOTAALSELT DRAAMAVABA ELU

* OLEN TOTAALSES TEADLIKKUSES

* MANIFESTEERUMINE TOIMUB MEGAKIIRUSEL

* OLEN TÄIELIKUS TÄNUTUNDES IGA HETK MILJONIKORDSELT

* TÕMBAN ENDA ELLU MEGAVÕIMSAID JA IMELISI INIMESI, KES VÄESTAVAD MIND JA MU ELU NING KA UUTE GRUPPIDE ELUSID

* SÖÖN IGA PÄEV ÖKOTOITU JA VAID SEDA, MIS TUNNEN KEHA VAJAB

* LIIGUN IGAPÄEVASELT LOODUSES TUNDIDE VIISI

* TEGELEN ISEENDAGA IGAPÄEVASELT JA IGASEKUNDILISELT

* OLEN KOGU AEG INSPIREERITUD

* KÕIK VOOLAB MINUNI KÜLLUSLIKULT JA KERGELT

* MU KEHA ON JÄRJEST ROHKEM TASAKAALUS

* MA KAIFIN KÕIKE SIIN MAKSIMAALSELT

* MA ELAN JA OLEN ALOHA VAIMUS KOGU AEG

* MA MAGAN VÄHE JA JÕUAN PALJU

* MA KÄIN VÕIMALUSEL IGA PÄEV OOKEANIS UJUMAS

* OLEN PALJU AVATUM MÄRKIDELE

* OLEN SAANUD KOOSTÖÖLE OMA KOLM TEADVUST (KÕRGEM, KESKMINE JA MADALAM)

* OLEN SIRGJOONELISEM JA OTSEKOHESEM NING TEGUTSEN KOHE, KUI TAJUN VÄIKESTKI TASAKAALUTUST

* KUI VAJA PLAHVATAN JA VISKAN PRAHI VÄLJA. SEEJÄREL ELAN EDASI PARADIISIELU

* HOIAN OMA TEADVUST KOGU AEG KÕRGENDATUD SEISUNDIS

* OLEN ASTUND VÄLJA TURBORÜTMIST JA EI TEA ENAM, MIS ASI ON STRESS

* MA TUNNEN, ET MA ELAN TÄIEGA JA KAIFIN ELU

* IHKAN JÄRJEST ROHKEM LIHTSAT JA JÄTKUSUUTLIKKU ELU KUS OMAN TÄPSELT NII PALJU KUI PARAJASTI VAJA VÕI KA ROHKEM KUI NII VALIN

* MUL ON HARMOONILISED JA INSPIREERIVAD SUHTLEMISED NII MEESTE KUI NAISTEGA

* ANNAN ISEENDALE ILMA SÜÜTUNDETA

* TUNNEN ET VÄÄRIN SEDA IMELIST SEIKLUST, MIDA SIIN IGA PÄEV JA HETK LOON

* MA OLEN MEGALOOMINGULINE JA LAPSIK NING VALLATU JA VOOLAV

* MA SÄRAN IGA PÄEV JA ÖÖ, NII ET SÄRAN JUBA TEKI ALT KA VÄLJA

* OLEN SAAMAS CRYSTAL SUUREKS! Kinnitus universumilt täna Honokaa tänavalt!