browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

“IN TIME”

november 21, 2014
Kummaline film aastast 2011, mis mind ammu on paelunud ja uuesti vaatama sunnib. Soovitan südamest. 
Pealkirjaks “In Time”
 
 
images2
 
 
Aastal 2169 sünnivad inimesed geneetiliselt digitaalse kellaga oma käsivarrel. Kui nad saavad 25 aastaseks, nende vananemine lõpeb, kell käel annab elamisajaks 1 aasta ning kui numbrid jõuavad nulli, inimene sureb koheselt.  Sedasama eluaega kasutatakse, et maksta oma igapäevased kulud, aega saab ka inimeselt inimesele “üle kanda” või panna kapslisse. Riik on jagatud “ajavöönditeks”, film keskendub kahele eraldi tsoonile, kehvale tootmisvaldkonnale, kus inimesed elavad päev-päeva haaval ja surevad tänaval kui kärbsed ning jõukamate ajavööndile, kus varutakse enamasti aega enda jaoks, et elada igavesti, samas suureneb pidevalt elukalliduse tõus vaesemates piirkondades, et hoida inimesi suremas.
Peategelane Will on tehase töötaja ja kohtub ühel õhtul kohalikus baaris ülivana suitsiidse Henry Hamiltoniga, keda üritab röövida kohalik vargajõuk. Will aitab teda ja hommikul ärgates avastab, et Hamilton on ta käele “üle kandnud” 116 aastat ja jätnud aknale sõnumi palvega mitte raisata talle antud aega…
 
 
images
 
 
 
tiitlita