browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Kerli Kolberg

 

Olen tervendaja, kellel on eriline side loomadega.

Eriline side loomadega on mul olnud juba väikese lapsena – mäletan hästi, kuidas vahel tundus nagu oleksin loomadest hoopis teisiti aru saanud, kui teised lapsed ja loomad ka käitusid minuga teisiti. Eriline side on mul alati olnud koerte ja hobustega aga ka näiteks jänesed on väga huvitava energia ja olemusega.

Juba lapsena soovisin ma kuidagi alateadlikult tihti loomi aidata. Ka oma väikesele koerale tegin tihti nö. looduslikke toite, korjasin võililli  ja muid taimi, ja lisasin neid toidule

Kuidas ma avastasin oma imepärase ande kätes, ei oskagi enam nii täpselt öelda, sest see kõik on tulnud kuidagi loomulikult ja iseenesest, kooskõlas minu enese arenguga . Mida rohkem ma saan teadlikuks iseendast, seda enam oskan kasutada ka oma energiat ja annet.  Ja uhkusega võin öelda, et üks minu suurepäraseid õpetajaid oli minu hobune Tella, tänu kellele minus väga palju avanema hakkas.

Olen käinud praktiseerimas ka Inglismaal. Elizabeth Whiteri (looma- ja inimeste tervendaja, imeline naine) juures, kes on mind väga palju inspireerinud . Seal olles kogesin, missugune mõju võib meil olla loomadele, lindudele ja kõigele elavale meie ümber – ka üksteisele. Õppisin teadlikumalt suunama oma ravienergiat ning tunnetama organismi. Seal olles sain ka imelise kogemuse osaliseks röövlindude tervendamisel.

Näitena võin siinkohal tuua, kuidas ma alateadlikult suundun looma juurde ,kellel on terviseprobleem. Meie kursusele oli kaasa võetud ka üks merisiga ja kohe kui ma teda nägin, tundsin erilist tõmmet tema poole, soovi teda katsuda. Tema omanik küsis, et kas ma oskan öelda, et kus tal probleem võib olla. Rääkisin ära, mismoodi ma töötan ja tunnetan läbi käte , palus ta mind, panna käed tema loomale. Asetasin oma käed pisikese merisea kehale, lõin temaga kontakti ning endalegi ootamatult ütlesin koheselt , kus asub probleem – ja täpselt nii see omaniku sõnul oligi.  On hämmastav, kuidas loomad võtavad vastu tervendamist  ja kuidas nad tegelikult meile ka ise näitavad, kus neil probleem on. Samuti on neil meile palju õpetada ja ma usun, et paljud neist ongi siin meid toetamas ja õpetamas.  

Linnainimestena on paljud meist unustanud, kui maandav on loodus meie ümber ja loomad. Oma igapäevatöös näen, milline hämmastav mõju on loomadel lastele – kui rahustavalt nad lastele mõjuvad, maandavad igapäeva pingeid (koolistress, pereprobleemid jne. ). Teraapia loomadega on lastele väga tervendav ja toetav, olen näinud, kui palju abi sellest on olnud.  Imeline on see mõju ka erivajadustega inimestele ja ma olen väga väga tänulik, et mul on olnud võimalusi näha ja kogeda seda kõike, kui palju abi sellest võib olla.

Teen tööd ka lastega  – individuaalne töö lapsega   ning samuti korraldan lastele praktikume ning nö.grupitööd loomadega.

 

www.kerlilt.blogspot.com

Asun Tallinnas

Kontakt:

kerlikolberg@gmail.com

56501738