browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Päikeseprillid ja silmad

märts 26, 2015
Täna lugesin Facebookis Kalju Paldise postitust ning sain temalt loa selle ka Kohalolu lehele üles panna. Asi huvitas mind, sest mul on täpselt sama jama – päikeseprillid kaovad alati ära või unustan nad ise kuhugi. Lugesin Kalju juttu ja mul tekkis järjest enam küsimusi, mille vastused siia kirja panen. Ehk huvitavad need ka teid?
 
Kalju Paldis:
Mina ei kanna päikeseprille juba üle 4 aasta. Millegipärast saatus viis selleni. Mina, kes ma armastan erinevalt riietuda ja kanda nende juurde ka erinevaid päikeseprille. Muidugi väga kvaliteetseid prille. Kuid elus juhtus kaks korda,kus tuli mul unustada päikeseprillid meeste riiete proovimise kabiini. Esimene oli siin, Tallinnas kaubamajas, kui läksin neile järele minnes lootes neid leida. Kahjuks ei olnud – hiljem mõistsin, et saatus tegi seda ise. Teine kord oli Indias ja jätsin millegipärast jällegi päikeseprillid riietuse proovikabiini. Siis kui olin kadumise avastanud, kordus sama stsenaarium. Prillid jäid minust maha proovikabiini. Peatusin ja teadsin, et neid prille keegi pole sealt poest omale võtnud ja ootavad mind seal. Kuid siis ütlesin endale häälega: Kalju, kui oled kaks korda pidanud loovutama päikeseprillid, siis jäägu need sinna!
Nii ma elasin selles päikeseriigis ilma oma prillideta veel üle kahe nädala. Õppisin valgusesse vaatama, mitte otse suunates pilgu tugevale kiirgusele,vaid hakkasin vaatama natuke silmad suunatud altpoolt ülespoole.
 
Oma prillide kadumisele vastuse sain oma hea sõbra käest, kui mul elus oli toimunud muudatus. Kui ma olin üle liikunud oma toitumiskavaga veetoitlaseks.
Sõber Tarmo ütles: “Kalju, koheselt päikeseprillid eest ära! Su organism vajab loomulikku valgust ja d-vitamiini.” Aga silmad püüavad neid valguskiiri ja suunavad edasi sisemusse. Ta tõi näite aafrika rahva kohta. Seal ka läksid popiks päikeseprillid 1980 aastatel. Mis siis selle päikeserahvaga toimus? Nende organismis hakkas vähenema d-vitamiin ja kehas hakkas puudu jääma valke ja just mikroelmente. Sõid küll samu toite, kuid midagi hakkas organismis muutuma, immuunsus hakkas järsult nõrgenema. Nahk muutus kahvatumaks jne… Tuli välja, et üheks põhjustajaks oli päikeseprillidega oma valgusallikate sulgemine. Sest loomulikus valguses on aineid, mis meie organism vajab just uute elusrakkude loomisel. Samuti valguse kaudu saavad teatud peegelduse inimese rakud, mis sisaldavad vedelik kristalle jne. Selle spektri saab kehasse viia ainult silmade kaudu.
 
Prillid olid mõeldud teatud osa inimestele, kes ei ole vastuvõtlikud teatud hulga valgusfootonite üleküllusele. Kuid nende inimeste hulk meie seas võib olla vaid 3-10%. Kuid hiljem muutus prillide kandmine popiks ja siis juba algas meie silmade nõrgenemine. Ometi me vaatame ilma päikeseprillideta arvuti- ja telefoniekraani, kus samuti tagasipeegeldus nii valguse kui ka lampide peegeldusest.Omab samuti teatud spektrilist valgusvihku.
 
 Ma lihtsalt rääkisin oma loo, kuidas mina oma päikeseprillid saatuse teel endast eemale viisin. Sellepärast mõelge, kas ka teil on samad märguanded elus ette tulnud. Kui prillid kaovad või lähevad tihti katki, siis mõelge: Kas te vajate endale kaitseid(silmaklappe) ette, et mitte saada oma sisemusse puhast looduse valgust, kus leidub nii infot kui ka muid sillerdavaid valguse kristalle. Päike on ju kõige elava omamoodi emake, kes igapäevaselt tõustes toob uue päeva elu. Kui juba elu loob, kuidas ta siis saab olla kahjulik mulle. Miks ma temaga tõtt ei vaata ja miks ma ei taha näha seda uue päeva sündi ja kasvu? Homme ta toob uue sünni ja uudise, mis juhib mu sellesse teadvuse hetkesse. Ta ju tahab ainult head siia avatud universumi. MÕELGE OMA SISEMISE TUNDE JÄRGI ja otsutage kas see jutustus andis teile midagi või mitte. Mina tervitan juba ette hommikust tõusvat päikest, kuigi kui ma kirjutan seda sõnumit siis öö alles Öös, on kuukiire valgus, mida me prillidega ei peida oma eest.

 Olen soovitanud vahepeal teadlikult prillid silmadelt ära tõsta. Sest silmade ja keha vahelise ruumi pindala täitub suure infoenergia vooga. Prillid on nagu luup, mis esiteks tõmbab ligi infot ja siis suunab seda edasi silmade väljalisse ruumi. Siis kätega liigutada kas vastu või päripäeva, et võtta maha üleliigne infovoog. Nüüd juhtige käed nii kaugele silmadest kui hakkab käejoonte virvendus, siis liigutage käsi näo kohal ja korjake see vana energia voog oma silmade väljast ära, raputage käsi ja siis korrake uuesti seda protseduuri. Pärast laske silma väljadel harjuda, rahuneda ja suunake siis seda päikese valguse kiiri oma silmade välja. Kindlasti soovitan ka prille küünlaleegi väljas puhastada. Umbes küünlaleegi kaugus prillidest vähemalt 70cm, keerutage või õõtsutage nagu paat tormisel merel liigub. Paluge, et tule väeke eemaldaks teie prillide väljast vanad takistavad energiad jne… Pärast laadige neid puhta armastava valgusvihuga…

 Nüüd silmade olemusest. Silmad on vaatepeegel, kes võtab vastu pildi ja saadab ta meie sisemuse avarusse. See hetkepildike, mida talletasid silmad, on infokiir, mis tahab jagada oma kogemust meie teadlikkusele. Seal ta toimetab ja toimetab ja otsib seda keha osakest, kes teda mõistab. Osa sellest pildist liigub mitmetele keha ruumilistele tasanditele, et anda edasi see tarkusekiir, mis arendab meid mõistma maailma. Kuid vahel jäävad need hetkekiired liiga kauaks meie silmade taha laekasse ja hakkavad koormama   meie olevikust saadavaid kiiri. Siis see mineviku hetke kiir kurnab meie silmade põhjasi ja tekivadki nende tagajärjel erinevad haiguse vood.

 
Inimene on juba selline, et tahab hoida minevike pilke ja sellest kiirgavaid kogemusi tallel. Talletanud nad oma ajupööningule, laotab ta need sinna ruumi laiali. Sinna nad jäävad õiget aega ootama, aga unustades et seda aega, mis selle hetkel oli – enam pole. Nii tekivadki kihid ja kihid…
 
Vahel peidame silmad ära, ei taha vaadata ja kogeda hetke tõde. Nähes selles hirmsat vaenlast ja kardame kellegi sarnast kogemust. Me oleme veel ju palju kuulnud ja meile on pidevalt jäädvustatud kellegi mineviku hirmukogemusi. Harva, kui räägitakse meile meeldivat maailma. Meie peavoolu meedia ju alustab hommikul kirjutiste või suuliste sõnadega hirmust ja halvast maailmast.
 
Ma kogesin vastupidist kogemust Aasia maadest. Kus hommikul meedias oli rõõm ja hea sõnumite voog. Seal on ka palju vähem prillikandjaid. Inimene kogeb kellegi sõnumit ka silmade kaudu, me loome sellest oma pildi või filmi. Nüüd hakkab ta kerima ja kerima ja silmad saadavadki selle sõnumi taharuumi oma aega ootama. Arhiiv suureneb ja suureneb ja on teatud hetkel täis. Et veel mahuks ja me suudaks infot vastu võtta, siis võtame appi ligitõmbavad instrumendid – prillid. Esialgu väikese suurendusega ja siis järjest suuremad. Ja veel huvitavam, et ärimaailm sai aru, et nad müüvad hästi. Teeme nad popiks ja atraktiivseks, et kõik tahaks kogeda. Esialgu loodi selged klaasid ja järjest viidi nad tumedamaks. See on omamoodi mineviku kinni hoidmine. Tume klaas ja keegi ei ei näe mis ma mõtlen jne…
     
   
Hommikul, kui ärkame, siis avardame seda maailma ja avades vaateaknad – silmad. Anname neile turgutavat jahedat vett. Suuname selle vee silmalaupinnale ja hoiame käsi neil aladel nii kaua, kui tunneme, et silmamunad ka järsult jahenevad. Sellega me juba parandame silmade väljas olevaid veekristalle. Siis laseme sellel veel kuivada, aga mitte ei hõõru seda naha sisemusse. Seda protseduuri võib ka korrata, kui tunneme, et silmad vajavad kordust. Kuid sooja ja külma vee kümbluse protseduuri vaheldumisi hommikul ei soovita, silmanärvid ei ole veel valmis seda vastu võtma. Kuid päeva teisel poolel võib seda teha. Eriti nendel inimestel, kes tegelevad arvuti taga viibimisega. Selline jaheda ja sooja vee kümblus parandab silmade rõhku ja verevarustust. Kuid ka silmadele vahel kerge surveavaldus aitab silmadelt pinget maha võtta. See toiming on oma moodi puhastaja, mis pigistades kergelt laseb lahti mineviku pildi, mille me vastu võtsime. 
 
Jahedal veel on üks hea omadus, tema olekus on vee kristallid korrapärasemad. Kuumemas vees hakkab veekristall ümber reastuma muuks olekuks. Vene teadlased ütlevad, et veel on kuus olekut. Kolm on neist vahepealsed olekud, kus toimub vee muundumine ühest olekust teise. Kindlasti ka voolava kraani kohal kätega niiskuse saatmine näovälja on väga hea turgutaja. Vahel aitab ka teadlik taimsete teede aurav energia, eriti head on väestatud õisikteed, nad on puhastavad, kui ka mõjuvad toniseerivalt. Saadame teadlikult kätega nende teede auru oma silmade välja ja silmadesse. Kindlasti ka eeterliku õli sisaldavad taimsed teed piparmündi, meie okaspuude eeterlikud okka teed on head. Sisemise tarbimise puhul aitavad erinevad juurelised teed  meie veresoonkonda turgutada. Juured on nagu meie veresooned, mis on sarnased ülesehituselt. Kuid jällegi palutav sõnum ennem juurde ja siis selle tee tarbimine. Võib lisada ka mõne tilga rafineeritud head õli ennem tee sisemusse (veel parem panna paar tilka juba valmistmise ajal). Õli säiltab oma toimega pikemaks ajaks ravi. Kuid sellisel juhul soovitan peale tarbimist suunata 15 min pärast see teevesi otse silmadele. Kätega juhime selle vee energia voo mao piirkonnast verre ja sealt silmadesse.
 
Soovitan teadlikult juua vedelikku, et silmad puhastuksid tolmust ja ka minevikukogemustest. Pilt, mille silmad vastu võtavad, on mateeria üks osa. Juues nüüd puhast vett natukese aja pärast, kutsuge esile haigutus. Haigutades hakkavad tööle nii hapniku rikas õhk mis suundub aju piirkonda ja sealt tagasi jõudes surub vana õhk läbi vedeliku meie vanad ained silmade kaudu välja. Kuid seda protseduuri soovitan teha peale tööd, sest siis tahvad silmad pärast puhata. Sellist protseduuri võiks teha nädalas korra. Oleneb muidugi ka tööst.
Silmade vedelikes on ka mineviku mälestused, mis nutuga, silmaveega, võtavad maha pinged. Kui veel paluda teadlikult seda sündmust teha siis asi efektiivsem.
 
 Tuli veel üks asi meelde silmade turgutamisel. Hommikused kastetilgad taimedelt ja puudelt. Silitades neid veetilke taimedel ja tuues neid oma silmadele – see on vägev. Võime ka näo kergelt suunata taimede keskele ja lasta neil toimetada. Samuti avatud aknast kutsu käte abil oma silmade välja hommikust sillerdavat niiskuse väge!
Kätega väe toomine oma silmade väljadesse – see on nagu vere vahetus. Raputame oma käed minevikusündmustest  ja palume kosmilist või emakese maa mateeriat oma käte ruumi välja ja siis viime need energiad oma silmade ruumi. Selline protseduur lisab silma närvidele toonust ja tervendavat väge ja kindlasti lisaaineid, mida silmad vajavad. Kuid ennem seda protseduuri puhastage silmad vanadest pingetest. See on vana energia eemaldamise protseduur. Muidu silmad ei saa kogu energia ulatuses seda kätte.
Enne magama minekut sulgege silmad, hetkeks viige käed silmade kohale, rahustage neid ja tänage kogetud päeva eest, mida silmad salvestasid. Õhtul enne uinumist ärge ravi protseduure läbi viige, sest silmad ja aju on omavahel pidevas sideseansis.
 
 
 
 
DSC_1003