browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Reiki kool

Tiina Liimandi
Gerly Kättmann
Kristiina Raie
Kehakaalu toetusgrupp
Kaaniravi
Enesetäiendajate Klubi
Sirve Paldis
Osteopaadid
Astroloogiline nõustamine
Aastaring
Harmoonia
Reiki kool
Massaaž
Minu elamise lugu 

Kui nüüd minna ajas tagasi viis aastat ja meenutada, mis oli minu jaoks äratavaks jõuks eneseteadvustamisel, siis kindlasti oli selleks haigus (endometrioos e. munasarja tsüst), mille pärast oli mind opereeritud juba kahel korral. Pärast esimest operatsiooni öeldi, et haigus on krooniline ja suure tõenäosusega tuleb see mõne aja pärast tagasi. Ja muidugimõista see tuligi tagasi…. Korra kuus oli olemine paari päeva kestel ikka nii kehv, et oleks tahtnud lausa haiguslehe lasta välja kirjutada, kuid kes siis „pahade päevade“ pärast arstilt haiguslehte lunib. Enamus tööpäevi algas ja lõppes 2-3 tabletiga, kuid valud leevenesid ainult tänu rohtudele ja jätkuvalt juhtis haigus minu elu.

Ühel hommikul, kui poole kuue paiku tööle läksin, tundsin tugevat survet ülakehas, nagu oleks miski tahtnud sealt välja pressida. Tööle jõudes teadsin, et pean pliiatsi ja paberi haarama ning lihtsalt kirjutama hakkama. Ja nii ma seal õmblusmasina taga järgnevate kuude kestel vahelduva eduga nii luuletusi kui kraesid vorpisin, kuni tajusin, et olen totaalselt vales kohas. Nägin õudusttekitava selgusega oma eakate töökaaslaste pealt, et mis moel võib deformeeruda inimese keha aastaid õmblusmasina taga istumisest. Aegajalt tekkisid nägemused, et mingid võõrad inimesed on kuskil pikali ja mina puudutan või kallistan neid. Tajusin, et olen millekski rohkemaks võimeline ja, et pean rahva ees seisma ning neile millestki olulisest rääkima…?

Õmblusfirma, kus ma töötasin oli pankroti äärel. Teadsin, et mul oli vaja millegi pärast seda valu ja nõmedust kogeda ning see kaos ajas mind aegajalt isegi naerma, kuna olemine oli kuidagi põnev ja lootusrikas! Firma lagunemise kohta ütleks lihtsalt, et „kala hakkab mädanema peast“, seega firma allakäik algab juhi peast. Lühidalt öeldes, kui me ei tunneta enda sees olevat seisundit, siis vaadakem enda ümber olevaid inimesi ja sündmusi. See kõik saab alguse meie sisemaailmast ehk peast. Minu tulevikuvisioon täitus lõpuks, me ikkagi saime oma tahtmise pankroti väljakuulutamise näol ja ma tõotasin endale vankumatult, et enam mitte kunagi ei tööta ma kellegi alluvuses, vaid olen endale ise tööandjaks.

 

Reiki

Jätkuvalt tegelesin oma sisemaailmaga ja ikkagi jälle see väike vastik haigus, mis valuga ennast meelde tuletas. Meeles mõlkus ka minu elu suurim unistus – minna ülikooli psühholoogiat õppima, kuid eelkõige tuli haiguse üle kontroll saada. Kuna ka minu emal oli sama haigus ehk sama mõttemuster, teadis ta väga hästi, mida mul kogeda tuli. Ema oli juba aastaid olnud esoteerika ja vaimumaailma huviline ning tema mul soovitaski Reikit internetist otsida. Otsingutega jõudsin MI Massaažikooli kodulehele ja Reiki I astme kursus oligi tulekul juba nädala pärast ning panin ennast sinna suure põnevusega kirja. Ma ei rääkinud sellest ebatavalisest minekust mitte ühelegi sõbrale, sest teadsin, et nad rikuks minu lootused ära. Natuke võõras ja ka kättesaamatu oli end ette kujutada tervendajana, kuna pelgasin võõraid inimesi puudutada ja arvasin ka, et tervendajaks olemine eeldab mingeid erilisi sünnipäraseid sensitiivseid võimeid.

Reiki koolitus ületas minu ootused, kuna sain teadlikuks inimese piiritust olemisest. Juba kohapeal tajusin, et meie meeled on võimelised tunnetama füüsilist keha ilma puudutamata. Esimesel päeval pärast häälestust Reiki sagedusele kroonilised seisundid kehas võimendusid, kuid teisel päeval kogesin juba meeldivaid soojenemisi energiakeskustes ja meridiaanides. Meeleolu oli naermaajavalt eufooriline, sest nägin ja tajusin tavareaalsust näitemängu ja illusioonina. Kui olin Reiki I astme kursuse läbinud, teadsin ma raudkindlalt, et minust saab Reiki õpetaja. Tasapisi kadusid minu kõhu- ja peavalud ning otsustasin ikkagi minna ülikooli sisseastumiskatsetele, mis muidugi õnnestusid. Samaaegselt psühholoogiaõpingutega Akadeemia Nordis võtsin ette ka massažikoolitused ja vabastava hingamise kursused.

 

Teejuhiks olemine

Alates Reiki I astme kursuse läbimisest elan iga päeva teadlikult ja mänguliselt avatuna kõigele. Reiki õpetajaks olemine tähendab minu jaoks elukestvat arengut, mis hõlmab terviklikku arengut kõigis eluvaldkondades kooskõlas universumiga. Minu tegemisi saadab teadlikkus, vastutustundlikkus ja laitmatus parimal võimalikul moel. Kui vaadelda Eesti vaimseid õpetajaid kui „valgustunud olendeid“, siis ühendab neid asjaolu, et nad ei samastu enam oma minateadvuse ehk egoga, olgu see siis milline tahes, vaid kehastavad endast teadvelolevat isiksust. Endast teadvelolemine ehk valgustumine toob kaasa ego-harjumiste ületamise, kuid see ei kustuta isiksust. Õpilased ja pühendunud kalduvad tihtilugu arvama, et nende ideaalne guru on kapriisidest vaba ning ta on pühendunud ainult õpetamisele. Kuid pigem on meistri isiksus suunatud eneseületamisele teostamaks ennast parimal moel. Elamine igapäevaselt on meie kõigi jaoks kui lõputu kohanemisprotsess nii iseenda kui maailmaga.

Vaimsete tehnikate praktiseerijatel ei soovita jääda üksi, kindlasti tuleb leida mõttekaaslasi ja inimese terviklikule arengule orienteeritud ringkondi, kus oleks võimalik oma sisemistest ja maailmaga suhestumise protsessidest rääkida. Sel samal eesmärgil olen koos oma Reiki õpetaja Anti Kreemiga asutanud Reiki Kooli, mis tegutseb praegu Tallinnas, Tartus ja Pärnus.

Nüüd – viis aastat hiljem, kui silmas pidada meie ühiskonna rolliteatrit, on minust kui endisest õmblejast saanud Reiki õpetaja, psühholoog, massöör ja Vabastava Hingamise juhendaja. Minu eesmärk ja kavatsus sellel planeedil on terveolemine nii vaimselt kui füüsiliselt, mis sisaldab teadvelolu oma mõtetest, tunnetest, emotsioonidest ja käitumisest. Teadmine, et eelkõige elan iseenda pärast, aitab mul klammerdumata, hinnanguid andmata ja ootusi esitamata suhelda maailmaga. Ja seda sama annan parimal moel edasi ka minu ümber olevatele või minuga ühendust võtvatele inimestele. Abitehnikateks kasutan Reikit (holistiline teraapia), Vabastavat Hingamist, psühholoogilist nõustamist, massaaži ja muid energiat transformeerivaid tehnikaid.

 

Armastuse ja tänulikkusega,

Age Pihlak

 

Kontaktid:

e-mail:  agepihlak@hot.ee

mob:    5066302

Reiki Kool: www.universaal.net/reikikool