Blogija Dan Pearce on olnud abielus kaks korda ja ühel õhtul kogunes tema suguvõsa kokku, et anda häid nõuandeid tema mehele minevale õele. Dan otsustas panna kirja, mida ta oleks võinud teisiti teha, et tema abielud ei oleks lõppenud lahutusega.
1. Ära lõpeta tal käest kinni hoidmist
Kui ma alguses käisin kohtamas naisega, kellest sai minu abikaasa, hoidsin ma tal alati käest kinni. Autos. Jalutades. Söögi ajal. Kinos. Vahet polnud kus. Ajapikku ma lõpetasin selle. Tõin ettekäändeid, et käsi on liiga kuum ja higistab, või et mul on piinlik avalikus kohas käest kinni käia. Tõde on see, et ma lõpetasin panustamise sellesse, et olla oma naise lähedal.
Kui ma saaksin seda muuta: Ma hoiaksin ta kätt igal pool ja igal ajal, isegi siis, kui me sel hetkel eriti ei meeldi teineteisele.
2. Ära lõpeta enda huvitavaks ja atraktiivseks tegemist
Selge see, et kui ma teda alles püüdsin, olin ma nii võluv, kui vähegi suutsin. Ilusti kammitud ja hästilõhnav. Ma ei peeretanud tema läheduses. Mingil põhjusel hakkas tunduma juba abielus olles, et ma võin ennast nüüd lõdvaks lasta. Välja minnes tegin ikka ennast korda, aga mitte kordagi ainult tema jaoks.
Kui ma saaksin seda muuta: Ma üritaksin anda endast parima, et olla kogu aeg tema vääriline. Ma peeretaksin alles WC-s. Ma teeksin end ihaldatavaks, et tema tahaks mind.
3. Ära too esile tema nõrkusi
Mingil hetkel abielus olles tundsin ma, et minu kohus on talle öelda, mis on tema nõrk koht ja kuidas ta saaks parem olla. Ma päris kindlasti ei teinud seda siis, kui me alles kohtamas käisime. Ei, siis ma ainult kiitsin teda, tegin tema välimuse kohta komplimente ja tema vigadest oli kerge mööda vaadata. Abielus olles pidin ma teda õpetama ka siis, kui ta mune keetis, sest mulle tundus, et tal on veel palju areneda.
Kui ma saaksin seda muuta: Ma ei ütleks mitte midagi asjade kohta, mida ma tahaksin temas muuta. Olen oma lahutustega selgeks saanud, et asjade tegemiseks on rohkem kui üks viis ja teise inimese vead on liiga ilusad, et neid muuta.
Boonus! Kui sa ütled talle, mida ta hästi teeb, siis tema ütleb ka sinule, mida sina hästi teed. Ja ta ütleb seda ka oma sõpradele ja perekonnale ja hambaarstile. Ja isegi võõrastele tänaval.
4. Ära lõpeta talle söögivalmistamist
Ma tean küll, kuidas tüdrukule meeldida. Selleks tuleb jääda koju, teha talle süüa ja veeta romantiline õhtu. Miks ma siis küll ei teinud seda pärast abiellumist? Nojah, mõnikord ma soojendasin purgisuppi, aga vist mitte kordagi ei teinud ma talle krevette või pastat ega pannud laual küünlaid põlema.
Kui ma saaksin seda muuta: Ma teeksin sellest endale prioriteedi teha vähemalt kord kuus süüa temale ja ainult temale.
Boonus! Küünlavalguse õhtusöögid viivad küünlavalguse tead-küll-milleni.
5. Ära karju oma abikaasa peale
Ma ei mõtle sellist vihaga karjumist. Ma mõtlen seda laisa inimese karjumist, kes ei viitsi teleka eest liikuda või kes ei viitsi minna trepist üles ja küsida, kas sa oled mu võtmeid näinud. See ei võta tõesti tükki küljest minna ja küsida normaalse häälega, ning karjumine ise on juba nõudlik ja agressiivne.
Kui ma saaksin seda muuta: Ma läheksin otsiksin ta iga kord üles, kui mul midagi vaja on, ja siis pöörduksin tema poole viisakusega. Mulle ei meeldinud kunagi, kui tema karjus, aga miks ma küll arvasin, et kui mina seda teen, siis see on okei?
Boonus! Mõnikord võid nii tabada teda tegemas midagi armsat, millest sa oleksid muidu ilma jäänud.
6. Ära kutsu teda halvasti
Ma arvasin alati, et mina ei ole selline inimene, kes teisi halvasti nimetab, aga ma olen. Ma ei kutsunud küll teda lolliks või idioodiks, nagu mõnikord tema mind, aga ma ütlesin, et ta on rumal ja et temaga on raske. Halvad nimetused teineteise kohta rikuvad igasuguse kommunikatsiooni paremini kui miski muu.
Kui ma saaksin seda muuta: Iga kord, kui ma tahaksin talle midagi halba öelda, võtaksin ma time out ja tuleksin asja juurde hiljem tagasi. Või veel parem, ma ütleksin, et ta on superseksikas ja kuum naine.
Boonus! Ta kasutab sinu kohta häid sõnu. Näiteks magamistoas.
7. Ära ole rahaga kitsi
Kuna ma olin peres peamine rahateenija, olin ma rahaga paras koonerdaja. Ma virisesin, et tema šampoon on kallis ja et ta ei telliks restoranis kallist vett. Ja et ta ei raiskaks nii palju raha sellistele asjadele nagu pediküür või juuste värvimine. Tegelikult kulutasin ma ise samapalju ja raha oli ikka lõpuks otsas. Aga oma vingumisega olin ma lisaks toonud suhtesse stressi.
Kui ma saaksin seda muuta: Ma ütleksin talle, et ta võib kulutada nii palju kui vaja ja millele vaja. Ja siis ma usaldaksin teda.
8. Ärge riielge laste juuresolekul
Mitte kunagi polnud ükski vaidlus nii tähtis, et me poleks saanud oodata, kuni lapsi pole läheduses. Et selle olulisusest aru saada, pole vaja olla teadlane või supertark. See on ohtlik ja isekas.
Kui ma saaksin seda muuta: Mitte-mitte kunagi ei vaidleks laste ees, ükskõik kui tähtis see teema sel hetkel tundub.
Boonus! Kui sa ootad vaidlusega, saavad sageli mõlemad pooled aru, kui mõttetu ja tühine see teema oli ja riidu ei tulegi.
9. Ärge julgustage teineteist trennist loobuma
Ma arvasin alati, et see ongi armastus, kui ma ütlen oma naisele: “Mind ei huvita, kui sa enda eest ei hoolitse. Mind ei huvita, kui sa trenni ei tee. Mind ei huvita, kui sa lased end lõdvaks”. Aga see oli valetamine ja ka see oli vale, kui tema seda mulle ütles. Tegelikult me enam ei hoolinud teineteisest ja ma soovin, et me oleksime öelnud selle asemel, et kallis, sa näed nii seksikas välja, kui trennist tuled või teed midagi, mis on hea sinu tervisele.
Kui ma saaksin seda muuta: Ma paluksin tal hoopis öelda, et ta hoolib minust ja julgustaks minema jõusaali. Ma tahan, et ta meenutaks mulle minu eesmärke ja et ma olen piisavalt tugev, et sellest kinni pidada.
Boonus! Treeningud toodavad endorfiine. Endorfiinid teevad sind õnnelikuks. Ja õnnelikud inimesed teevad teised õnnelikuks.
10. Ära jäta WC ust lahti
Ma ei tea miks, aga mingil hetkel hakkasin ma jätma vetsuust lahti. Ja tema ka. Esiteks, see on rõve. Teiseks, see haiseb. Kolmandaks, pole mingit varianti et s…umine oleks atraktiivne. Seega iga kord, kui ta nägi mind seda tegemas, pidas ta mind vähem atraktiivseks.
Kui ma saaksin seda muuta: Ma sulgeksin selle pagana ukse ja ajaksin oma asju privaatselt.
Boonus! Kui ta peaks mõtlema sinu alasti kehale, ei näe ta vaimusilmas sind poti peal kõveras.
11. Ära lõpeta tema suudlemist
Ma jõudsin alati lõpuks sellesse punkti, kus ma lõpetasin tema suudlemise. Tavaliselt juhtus see sellepärast, et asi läks stressirohkeks ja suhtes oli pingeid. Nii ma tegin selle halvemaks keeldudes teda suudlemast. Loomulikult tundis tema end nüüd hüljatuna. Ja loomulikult tuli sellest palju vaidlusi. Mõnikord olid mul vabandusteks bakterid ja muu tühitähi.
Kui ma saaksin seda muuta: Ma suudleksin teda hommikul, kui ta näeb välja nagu inimesed ikka hommikuti. Ma suudleksin teda õhtul, kui tal on olnud pikk päev. Ma suudleksin teda iga kord, kui ta salamisi tahaks, et ma seda teeks. Ja ma suudleksin teda isegi siis, kui ma kardaksin baktereid.
Boonus! Ta tunneb ennast armastatuna, kui teda suudeldakse. Sellest põhjusest piisab.
12. Ärge lõpetage koos lõbutsemist
Vanus ei ole tähtis. Füüsilised näitajad ei ole tähtsad. Paarid ei tohiks kunagi lõpetada koos lõbutsemist ja ma soovin, et mul poleks olnud liiga palju muid asju teha selle asemel, et koos minna välja ja lõbutseda. Ma olen seda liiga palju kogenud, et kui koos ei ole enam lõbus ja puudub seltsielu, kaob ka võime olla teineteisega rahul.
Kui ma saaksin seda muuta: Ma teeksin temaga sellise reegli, et me ei ole kunagi kaks nädalavahetust järjest kodused.
Boonus! Koostegemisest sünnivad suurepärased lood ja mälestused. Ja samuti kõrgelthinnatud piinlikud hetked.
13. Ärge avaldage teineteisele survet
Teineteisele surve avaldamine viib alati pingeteni. Ma tundsin kogu aeg survet teenida rohkem raha. Ma tundsin kogu aeg survet arvata asjadest ühtmoodi, kuid ma tundsin hoopis teisiti. Ja tavaliselt olin ma kogu aeg pinges. Tagasivaadates tundub, et ka mina survestasin teda samapalju, nii et see oli kahepoolne.
Kui ma saaksin seda muuta: Ma ülistaksin seda, et ta teeb midagi teisiti kui mina ja arvab teisiti kui mina. Ma ei peaks erinevusi ohuks.
Boonus! Tõeline õnn muutub reaalseks võimaluseks. Samuti ka reaalsed jalamassažid.
14. Ärge olge vestluses negatiivsed
Tihti algavad abielus vestlused selliste fraasidega nagu “sa ei peaks”, “sa ei ole” jne. Selge ju, et sellele järgneb midagi negatiivset.
Kui ma saaksin seda muuta: Ma õpiksin muutma oma sõnastust ja muudaksin need positiivseks. Selle asemel, et öelda “sa ei ole”, ütleksin “sa oled”. Selle asemel, et öelda “sa ei teinud”, ma ütleksin “sa tegid”. Ja sellele järgneks midagi positiivset.
Boonus! Erimeelsused on meeldivamad ja sa ei tunne end vaidluse lõpus nii halvasti.
15. Ära jäta tegemata asju, mis temale on olulised
Nii lihtne oli abielus olles jätta tegemata mingid asjad, mida talle meeldiks teha. Minu argument oli, et leiame midagi, mida mõlemale teha meeldib. See on nõme. Alati on asju, mis meeldivad talle rohkem kui mulle ja pole mingit mõtet teda mitte toetada. Mõnikord on talle lihtsalt oluline teada, et ma olen seal.
Kui ma saaksin seda muuta: Ma läheksin palju rohkematele üritustele, kuhu ta mind kaasa kutsub. Ma ei otsiks vabandusi, miks mitte minna ja võtaksin üritusest aktiivselt osa.
Boonus! Kui ta teab, et sa oled seal ainult sellepärast, et temaga koos olla, siis ta on hiljem kodus väga tänulik…
16. Ära distantseeru emotsionaalselt pärast tüli
Ma ei saanud kunagi nautida leppimisseksi, sest iga kord pärast tüli eemaldusin ma temast, mõnikord mitmeks päevaks. Vältisin kontakti temaga iga hinna eest. See oli põhjus, miks asjad jäid lahendamata.
Kui ma saaksin seda muuta: Ma räägiksin rohkem, mida ma tunnen ja teeksin nii, et ta saaks aru, et ma armastan teda vaatamata tülile. Muidugi, me annaksime teineteisele ka privaatsust, kuid see ei kestaks päevi.
Boonus! Fantastiline leppimisseks. Või vähemalt teoorias.
Autor: Dan Pearce
Allikas: www.buduaar.ee