(Suur aitäh kõigile, kes saadavad Kohalolule huvitavaid tekste ja jagavad oma arusaamisi ning elukogemusi! )
Sissejuhatus sissejuhatusele Kai poolt.
Hakkasin tõlkima ühe arsti poolt kirjutatud raamatut, sest mulle meeldis selle kontsepstsioon. Kogu tema lähenemine ja suhtumine. Ka see, kuidas ta julmalt “lajatab” midagi ilustamata. Elu on karm. Eriti, kui selle ISE tuksi keerame. Ma ei hakka siin otsima ilusaid sõnu ja läbi mõtlema, kuidas on lauseehitus parem või õigem – siis läheks palju aega. Niiet ärge otsige vigu 🙂 Ega ma plaani seda raamatut trükki anda….. Lihtsalt muidu on kahju, et need, kes keelt ei valda (eriti noored), jääks infost ilma.
Autorist.
Butakova Olga lõpetas Leningradi Meditsiini Instituudi 1982.aastal terapeudina. Oli pikalt praktiseeriv arst. Lisaks õppis nõelravi, refleksoteraapiat, iirise diagnostikat, dietoloogiat, jaapani manuaal vertebroloogiat, massaži, reabilitoloogiat, akupunktuuri, kardioloogiat, kliinilist lümfoloogiat, toksikoloogiat, nutritsioloogiat, fütoteraapiat JNE.
Töötas jaoskonna arstina. Siis kiirabi jaoskonna juhatajana ja peaarstina.
Uurides erinevate maade (Jaapan, Hiina, India, Tiibet) meditsiini ja tervise kontseptsiooni filosoofiat, sai ta aru, et on olemas vaid mõiste TERVIS.
Kui ta töötas kiirabiarstina, siis hakkas talle tunduma nii mõttetuna pikendada inimese eluiga mõneks hetkeks…. Ta mõistis, et oleks vaja teha nii, et haige ei satukski reanimatsiooni: õpetada inimene elama, sööma, liikuma ja ennast hoidma õieti. Seega oli vaja saada veel üks haridus – õpetaja oma. Meditsiiniline pedagoogika… Ta sai arstidele väga haruldase taseme – pedagoogiliste teaduste kandidaat.
Raamatu sissejuhatus.
Elu jooksul me omandame palju erinevaid harjumusi ja oskusi. Näiteks õpime juhtima autot. Neid oskusi loetakse väga tähtsateks, kuid mitte ükski neist ei pikenda meie eluiga…. Ja kui inimene kaotab tervise, siis kõik teised oskused-harjumused kaotavad tähtsuse. Paljud rikkad inimesed haigestudes räägivad, et nad ei vaja enam elus midagi: ei võimu, suvilat….. Saaks vaid tervise tagasi. Just tervisesse me aga suhtume enesestmõistetavalt. Justkui oleks see meile antud igaveseks ja seda jagub lõpmatult. See on kolossaalne eksitus, sest me teeme oma elus pidevalt asju, mis meie tervist rikuvad.
Mõelge vaid: 80% sellest, mida me teeme oma elus, teeme me valesti!
Näiteks. Teadlikult või ebateadlikult, juues Coca-Colat, mõtlemata sellele, mis see jook teeb meie verega või neerudega, ikka joome. Me mürgitame oma lapsi, valmistades neile suppi Galina Blanca puljongikuubikutest, mis sisaldavad glutamaatnaatriumi (E-621).
See info ei ole mingi väljamõeldis. Kõik need andmed on saadaval ka internetis. Seal on andmeid kogu maa praktiseerivate arstide tööst. Need siin on ühed viimased.
Kõik, millest saab siin juttu olema, saab olema karm. Teistmoodi inimesed kuulda ei võta. Te võite juua vett ja võite mitte juua. Keegi teid ei käsi ja aru ei päri. Oma tervise ja elu eest vastutate TEIE ISE. On asjad, mida isegi arutada ei ole vaja. Näiteks, et söögi kõrvale ei tohi juua. Inimene ei tohiks juua vähem vett päevas kui 1,5 liitrit juba sellepärast, et neerud oma normaalseks elutegevuseks peavad eritama 1,5 l uriini ööpäevas. Kui me asendame vee teega, kompotiga, mahlaga, kohviga, kaljaga, siis ei saa neerud nii palju uriini eritada, sest need on organismi mõistes söögid. Maos on soolhape. Ja seda toodetakse veest.
Keemiat ei ole ka keegi ära muutnud. Valk laguneb endiselt 60` juures. Kuidas te sünteesite temast midagi, kui ta on lagunenud… Kõikides maailma traditsioonilistes köökides töödeldakse toitu kuni 60` juures. Te võite seda teha, võite mitte. Kui haigeks jääte, küsite endalt : MIDA ma tegin valesti ?…… Ja hakkate ravima tagajärge.
On olemas aksioomid, mis meile ei meeldi ja me hakkame sisemiselt nende vastu tõrkuma. Näiteks: miks ei tohi süüa suhkrut? Aga sellepärast, et ta tõmbab rakust vee välja. Sellepärast tuleb teda süüa vähe. Kindlasti olete näinud, kuidas maasikatele raputatud suhkur kiirelt märjaks läheb – maasika rakud annavad vee ära. Kui TEIE sööte suhkrut või joote midagi magustatut, siis annab teie rakk vee ära. Kui raputate kurgile soola – annab kurk vee ära. Kui sööte soolast kurki, annab teie rakk vee ära ja kuivetub, närtsib.
Meditsiin on see, mille otsa me komistame. Sest meil eksisteerivad riiklikud standardid, mille järgi arstid peavad tegutsema. Iga haiguse kohta on ettekirjutus: kui valutab see, siis tee seda ja toda. Mõnitamine seisneb selles, et riik võttis arstilt vastutuse enda peale. Kui arst tegi kõik nii nagu kirjas on ja ette nähtud standard nõuab, siis arst ei vastuta millegi eest. See tähendab haigel lihtsalt ei vedanud ja ta suri….. Kui arst oleks teinud midagi teistmoodi ja patsient oleks surnud, siis peaks vastutama arst isiklikult. Seepärast ükski ametlikult töötav arst ei taha rikkuda riiklikke standardeid ja kardab seda teha. Sest kes tahaks vastutada? Arstid on seatud kaksipidisesse olukorda ja neid tuleb ka mõista. Kuid teid selline olukord ei rahulda.
Siis äkki ei tasuks vastutust oma tervise eest enda õlult sokutada kaasaegse meditsiini kanda? Tasuks hoopis selgusele jõuda paljude haiguste tekke põhjustes.
12 tegurit, mis põhjustavad haigestumist
Ebaõnnestumine kasvõi ühes põhjuses 12-st viib niikuinii haigestumiseni. See on äärmiselt ebameeldiv, kuid see on nii.
1. Psühholooga. Nendel, kes tigetsevad, närveerivad, kadetsevad, muretsevad, eralduvad hormoonid, mis lõhustavad meie maksa. Stress – peamine psühholoogiline põhjus.
2. Söök. Ei tohi süüa toitu, mis ei rikne. Näiteks viinamari, mis poodides on. Looduses imesid ei esine: viinamari PEAB riknema. Ta peaks lebama taldrikul 3-5 päeva ja käärima hakkama. Bulgaaria paprika ei saa nii kaua olla riknemata, kui ta on võetud lihtsalt peenralt. Ilmvõimatu on, et normaalset õuna ei tahaks õunauss. Siis järgmiseks võtaks keeduvorsti. Miks te ostate soola WC paberis ja teete intelligentse näo, et saite valku? Midagi te ei saanud. Või võtame seened. Meie kehal puuduvad fermendid seenevalkude lõhustamiseks. Miks siis koormata oma keha?
Teada ja teha – need on kaks eri asja. Kõik on maailmas kahetine: tegevus ja vastutegevus. Kas sööte seeni, sest nad on tasuta ? Aga tuleks süüa vaid head ja vajalikku. Harjunud… Maitseb…. ? See on juba psühholoogia. vt.1 punkt. Kui aga on plaanis kiirelt ja valulikult surra, siis ärge mu juttu tähele pange. Ajage oma asja edasi.
3. Vesi. Kõik mahlad sisaldavad konservante, värvaineid ja sellepärast on kolmandaks haigestumiste põhjuseks vesi ja joogid. Kui te arvate, et joote 100% apelsinimahla ilma suhkruta, siis lugege parem nii: “100% apelsini ilma tomatita”. Sõna “mahl” jätke vahele, sest mahla seal ei ole. Sõna “suhkruvaba” tähendab, et seal on sünteetilised magustajad. Kui aga peale on kirjutatud “konservandivaba”, siis seal on sees sellised konservandid, mida vastavad instantsid ei oska veel tuvastada. Suurte firmade tehnoloogia kappab suurte sammudega eest ära. Nende heaks töötavad maailma parimad keemikud, kes on loonud sellised ained, mis sertifitseerimisel ei ole veel tuvastatavad. Sest looduses imesid EI OLE! Seega, kui te ostate 100% apelsinimahla, mis seisab plastiktaaras 2 aastat toatemperatuuril, siis see ei ole mitte see, mis lubatud. Kõik on väga proosaline: KÕIK, mis näeb hea välja ja säilub kaua, omab kahtlaselt kaua ilusat värvi – see on pettus! Kirsimoos ei saa olla kirsivärvi punane, sest oksüdeerudes ja kuumenedes muutub kirss pruuniks. Kui me sööme midagi, mis näeb hea välja, siis see ei ole meie tervisele kasulik.
Mõnel maal veel on võimalik osta turult vanaemade käest naturaalset hapukoort, kohupiima, piima. Läänes sellist asja enam ei ole. See, mis on poes või suures poes, ei ole mitte üks raas naturaalne. Kõik on tehislik. Praegu Euroopa inimeste tervis langebki sellise kiirusega just tehisliku toidu söömise tõttu.
Veega on asi juba tõsisem. Inimkond läheb tupikusse toitumise ja joogirežiimi pärast. Maamunal eksisteerib peale inimese veel ~96 000 liiki elusolendeid, kuid ainult üks liik, inimene, joob igasugust jama vee asemel ja sööb kuumutatud toitu. Kõik teised elusolendid joovad AINULT vett. Me võime jäädagi diskuteerima, et kas juua rohelist teed, musta teed, kohvi, kakaod…. Kas anda lastele teed? Kas see hoiab nad tervena ? KES üldse ütles, et lastele tuleb anda teed??? Meie ise oleme nii otsustanud. See on traditsioon. Nagu ka see, et lugeda metroos, autos, söögi ajal. Ning isegi elu lõpuks ei saa inimene ikkagi aru, et mis ta siis tegi valesti…. Kui inimene jookseb vales kohas üle tee ja jääb auto alla, siis on ilmselge, mis ta tegi valesti. Me saame “filmi tagasi kerida” ja läbi mõelda. Kui me aga joome kihisevaid jooke ja arvame, et tegu on mineraalveega…. Siin ei pane teile keegi hindeid. Hinded paneb teile teie elu ise. See, milline te näete välja 5 või 10 aasta pärast, sõltub teist endist.
Ah te tahate elada kaua ja tervena? Siis elage normaalselt. Püüdke hoiduda õnnetustest ja kujundage endale tervislik eluviis. See on väga tõsine informatsioon ja vastutus teie tervise eest lasub vaid teie õlgadel. Laste tervise eest on vastutavad lapsevanemad. Lisaks on teil nüüd veel topelt vastutus: te peate hakkama seda infot levitama! INFOT EI JAGATA KUNAGI NIISAMA ! Seda antakse alati ühe mõttega – edasi andmiseks! Me peame olema justkui antennid. Iga inimene peaks info vastu võtma, mõistma, omandama, kasutama enda jaoks ja edasi andma.
Meie ümber sureb tihti inimesi. Kes ei jõudnud vett hakata jooma piisavalt, kellel miski muu…. Kiievis oli täiendharidust omandamas suurepärane arst Nikolajevskist, kellel oli juba 20 spetsialiseerumist. Temalt küsiti, kas joote vett ? Ta vastas: “Ei veel, aga ma hakkan lähiajal.” Kui me saatsime talle diplomi koju järgi, siis saime teada, et tal oli infarkt ja suri. Nii et vett ta ei jõudnudki juua, ainult planeeris. Kuid juua tuleb ainult vett!
Kolm esimest faktorit on 95% haiguste põhjustajateks.
4. Põhjuseks on organismis leiduvad seened, viirused, parasiidid, bakterid.
Tahate või ei taha, aga nad ON, nad elavad. Neil on samasugune õigus elada nagu meilgi. Ära tappa me neid ka ei saa ega suuda. Pigem suudavad nad meid hävitada. Paraku ei ole see nende eesmärk. Nad tahavad meid ekspluateerida ja saada kõik oma eluks vajaliku meie arvelt. Kui mingid ümarussid tahaks meid maha tappa, siis käiks see nende käes imelihtsalt. Nad on võimelised meeletu kiirusega paljunema. Kuid neil ei ole vajadust uputada laeva, millel nad seilavad. Nad ujuvad rahulikult elumere lainetel…. Seega meie ülesanne on luua neile ebasoodsad tingimused.
5. Pärilikkus. Kui teie emal on diabeet, siis lõpetage süsivesikute (eriti valge suhkru) tarvitamine kohe praegu. Kui ema suri südame isheemiasse, siis alustage südame-veresoonkonnaga tegelemist. Õun ei veere õunapuust väga kaugele. Lapsed dubleerivad oma vanemate haigusi. Vaadake, mida põevad teie vanemad ja kui te ei taha, et seda põeks teie lapsed, siis muutke oma elus midagi kardinaalselt.
6. Traumad. Püüdke likvideerida need tulemused, mis teil võivad tekkida. Need on selgroo, vaagna, kolju jt. eluliselt tähtsate organite traumad. Teie väikese varba traumaga ei kaasne õnneks muud, kui valu. Kolju trauma aga võib viia tulevikus nägemise kaotuseni. Näiteks kukkus laps kahe aasta vanusena peaga vastu radikat. Lesis veidi rahulikult ja kõik möödus justkui õnnelikult. Tavaliselt ei kaasne sellisel puhul ju mingit ravi. Kahekümne aasta pärast aga valutab tal pea ja neuropatoloog küsib : “Kas teil oli pea traumat?” Vastus on – jah. See kunagine kukkumine põhjustab valusid hiljem, sest trauma tagajärjel tekkinud muutused jäid kõrvaldamata. Tihti tulevad arsti juurde inimesed, kes on lapsepõlves kukkunud peaga millegi vastu ja neil on lihtsalt “kolp lopergune”. Aga peavalusid tekitabki just see, et on luud tagasi paigaldamata. Kui koljuluud tagasi oma kohale asetada, siis kaovad ka valud. Õppige vaatlema organismi süsteemselt. Kui inimesel on kõõrdsilmsus, siis see ei puuduta üldse silmi. 95% juhtudest on tegu koljuluude nihkega. Kahjuks ei taha seda “näha” okulistid ja teised tavaarstid. Kuid on olemas arste, kes 3-4 seansiga ravivad kõõrdsilmsuse välja. Aga ka selliseid arste on, kes opereerivad sama asja jaoks patsienti 6 – 7 korda…….
7. Liikumise puudus. Väheliikuv eluviis viib lümfi seiskumiseni, organismi reostumiseni. See omakorda viib rivist välja organid.
8. Bioenergeetika. Meie ajaks on teaduslikult tõestatud, et bioväljad eksisteerivad. Varem nimetati seda kaetamiseks, kuid nüüd energeetiliseks rikkeks või tormiks. Oluline ei ole see, kuidas seda nimetada, vaid see, et inimese bioväli reaalselt eksisteerib.
9. Ökoloogia. See on tõsine probleem. Teil tuleb õppida end kaitsma: tuleb regulaarselt läbi viia “suurpuhatusi”. Meie ümber on palju sellist, millest tuleb ka lihtsalt hoiduda. Näiteks ei tasuks pesta nõusid “Fairyga”, mis eemaldub nõudelt alles 35.loputamise järgselt. Järelikult lahustab “Fairy” teie sisikonda nagu ka muu keemia. Kui te arvate, et joogivett, mis on kloreeritud, tuleks läbi keeta ja muuta ta ohutumaks, siis te eksite. Keetmine kloori ei eemalda, vaid muudab ta veel kahjulikumaks. Palju ohtlikumaks! Kui inimene joob seda kloori, siis ta mürgitab oma organismi. See ei ole enam lihtsalt vesi, vaid ökoloogiliselt väga halb vesi. Tänapäeval vett veel osoneeritakse. See on veel 10x ohtlikum, kui kloreerimine….
10. Medikamendid. ÜRO andmetel üle 70% diagnoose pannakse valesti. USA-s iga 4.haiglavoodi on hõivatud haige poolt, kes on haige tänu “ravimisele”. Parim näide: kui Iisraelis arstid streikisid 10 päeva, siis kogu maa suremus langes. Ja see ei ole mitte ainulaadne juhtum!!! Krooniliselt haigete inimeste ravimeid ei saa täitsa ära jätta, kuid annuseid vähendada saab.
11. Kahjulikud harjumused. Need ei ole mitte ainult suitsetamine, alkoholism, narkootikumid, vaid ka näiteks kõhuli magamine. Kõhuli magada on surmavalt kahjulik! 40% inimestest sureb une pealt. Ka külili ei ole soovitav magada. Tavaliselt on padi kõrgem ja kael nurga all. Kõhuli magades on pea 40` nurga all kuklasse + veel keeratud 90` külje peale. Seega häirub täielikult pea verevarustus. Kui inimene on noor ja terve, siis annab keha unepealt märku, et hingamiskeskus kipub blokeeruma, ja ta muudab asendit. Kui aga vanem inimene magab nii ja veel unerohu all sügavalt, või joobnud, siis ta lihtsalt surebki une pealt vaikselt ära. Millegipärast on levinud arvamus, et surra unepealt tasa ära on tore….. Aga oleks võinud ju veel rahus edasi elada!
Magama peab selili. Sellepärast on sellel kehaosal isegi selline nimi: SPI NA. (Tõlk. Tegu on venekeelse sõnaga – SELG. Kui tõlkida see eesti keelde, siis kõlaks MAGA PEAL!!! Miks ei ole meil sellist nimetust? Miks meil on SELG ? :)) Isegi nimi ütleb, milleks see kehaosa meile määratud on. Tervelt 1/3 elust me peame veetma magades ja selleks on meile ette nähtud kindel asend – selili. Jaapanlased magavad ainult selili ja kukla all on neil puidust rullike. Mingeid patju neil ei ole. Keskmine eluiga on seal maal 90 aastat. See on maa, mis elas üle tuumasõja ja selle tagajärjed. See on maa, kus peaaegu puudub rohelus. See on maa, kus tehakse pea 24 tundi tööd ööpäevas. Maa, kus pole üldse ruumi. 80.miljonit inimest elavad maa-alal, mis on võrdne Donetski oblastiga. Ukraina on hiigelsuur ja seal on vaid 50 miljonit inimest. Kümneid kordi suuremal maa-alal, kui Jaapan. Nemad seal kitsikuses elavad 90 aastaseks, aga meie siin vaid 50 – 60….. Neil on seal isegi AIDS`i juhtumid vaid üksikud. Ukrainas oli aastal 2003. aastal 1,5 miljonit AIDS`i haiget. Kui räägitakse, et juuksuris, maniküüris või habemeajamisega võib saada AIDS`i, siis need on vaid üksikud juhtumid. Kust siis ikkagi tekkis 1,5 miljonit AIDS`i haiget???
12. Aeg. Vananeme – kaotame vett ja energiat.
Tee, mis viib tervise taastamiseni
Kas on võimalik (ja kuidas?) tänapäeva tingimustes säilitada oma organismi, optimeerida tema elutegevuse tingimused? Loomulikult, kuid selleks on vajalikud mitte ühekordsed meetmed, vaid tuleb välja töötada süsteemne organismi kaitse rasketes sotsiaal-ökoloogilistes tingimustes. See kaitse peab sisaldama endas terve kompleksi ettevõtmisi, mis on suunatud patoloogiliste lülide likvideerimisele. Kõige olulisem aga on võtta vastutus enda tervise eest eranditult enda kanda. Loota võite vaid Loodusele ja inimmõistusele, mida aga tuleb arendada.
Inimese makroorganism koosneb 12 organite süsteemist ja tervis sõltub nende koostööst, rütmilisest ja rangelt individuaalsest tööst. Iga inimene – see on avatud ökobioloogiline süsteem, mis kulgeb katkematus eneseharimise ja iseregulatsiooni režiimis. Temas leidub kõik, mis on olemas igaühes vastavalt ülemailmsele harmoonia seadusele. Ning see on vajalik kindlasuunaliseks ja ökonoomseks tööks. Side 12 organsüsteemi vahel on ilmne:
# Bioenergeetika
# Psühholoogiline rehabilitatsioon
# Optimaalne söömine
# Vee omandamise programm
# Parasiidivastane programm
# Süsteemne puhastumine
# Fermendid ja bakterid
# Rakuline toitumine
# Liikumine
# Keeldumine medikamentidest
# Halbadest harjumustest loobumine
# Ökoloogiline kaitse
Kui te hakkate oma süsteemi kasutama “ükshaaval” järgemööda, siis te kaotate vaid aega, sest kõiki süsteeme tuleb reguleerida komplekselt….
Esimene tervise aste – see on psühholoogiline treening. Ehk siis närvisüsteemi treening, autotreening. Siia kuulub kõik, mis puudutab tervise kohta käivat infot – tuleb teha seda või teist, mis on kehale kasulik. See on just see, milleta me ei nihku paigast. See on esimene aste ja temast lihtsalt “üle astuda” ei ole võimalik. Näiteks inimesel jäi süda haigeks ja ta läheb ekstrasensi juurde või hakkab jooksma. Ta teeb õieti, et hakkab end liigutama. Kui aga tegeleda jooksuga enne kui on tegemata teatud toimingud, on mõttetu…. Ta ei saavuta midagi oma tervise juures, kui ta hakkab jooksma infarktieelses seisundis või sama mõttetu on ringi joosta kõhuga, mis on täis solkmeid. Kaugele ei jookse…. Enda eest juba ammugi ei jookse kuhugi. Seepärast on vaja esmalt tegeleda psühholoogiaga, saada infot, andmeid, teadmisi, et aru saada kuhu me jookseme ja miks üldse jookseme?… Energeetiline voog on ka vajalik. Sõnad, mõtted, teod ei ole neutraalsed. Kõik mõjutab meid. Oluline on teie “Ma tahan!”, siis hakkab asi üldse tööle. Vajalikud on ka usk Loodusesse ja inimestesse.
Teine aste, millest ei saa ka kuidagi üle astuda, on söök. Kui me ei õpi õigesti toituma, siis meid õpetatakse “hästi” ravima, kusjuures õpetatakse päris karmilt. Näiteks võtame kroonilise haige, kellel on 33 haigust ja 5 minutit elada. Sunniks teda jooksma. Kas sellest oleks abi? Ei. Või organiseerida talle teistmoodi toitumine? Ei. Puhastumine, muideks, on ka toitumisviis. Seega peaks haiget enne psühholoogiliselt “töötlema”, energeetiliselt suunama ja siis alles teistmoodi toitma. Võibolla üldse mitte toitma? Võibolla anda vaid mõnda taime natuke. Kõik taimed, see on toitumisviis. Toidulisandid on ka toitumisviis. Kui me ei muuda oma suhtumist toitumisse, siis tervemaks me ei saa. Teate ju seda väljendit, et me kaevame endale hauda lusika ja kahvliga? Vat need lusikas ja kahvel on meil peas kinni.
Kolmas aste – see on vesi. Pöörake tähelepanu: me panime vee meelega kolmandale, mitte teisele kohale. Sest paljud teist alustavad veest. AGA veekogus sõltub sellest, mida ja kui palju me sõime. Satalova joob ööpäevas 600ml vett. Me ükskord vaidlesime temaga sel teemal. Šatalova on 90.aastane. Ta tegi sellise triki : heitis selili üle laua ja tema jalgu hoiti kinni, et need õhku ei tõuseks. Ta kallutas end taha kuni puutus kätega maad ja tõusis taas püsti. Mitte keegi noortest sportlastest ei suutnud järgi teha….. Kord läks ta 75.aastasena jala läbi Kara-Kumi kõrbe. Matk oli pikk 500 km ja ta oli koos sportlaste grupiga. Temal oli kaasas 1 l vett. Pealegi tõestas ta kõigile, et vanus ei ole üldse määrav tegur, et olla terve. Temal on tavaolukorras kindel arvestus, et päevas 600ml vett. Paljud arstid (ka mina), ei saanud aru, miks meil on nii erinevad arusaamad ja tulemused. Paljud teadlased kinnitavad samuti, et minimaalselt 1,5 liitrit vett ööpäevas. USA omad lausa soovitavad 3 l. Jaapani teadlased aga naeravad selle peale. Miks? Sest jaapanlaste menüü erineb kardinaalselt ameeriklaste omast.
Seega – vett tuleb juua niipalju, et lahustada-lõhustada toit ja välja uhada ainevahetusjäägid. Kui süüa liha, kala, muna, leivatooteid, vürtsikat, teravat, soolast, siis tuleb ka palju juua. Kui aga süüa puu- ja juurvilju, siis vähem. Korraga tuleks süüa nii palju, kui mahub peopessa. Normaalne magu mahutabki 200-250g toitu. Kui sööte rohkem, siis venitate magu. Seega, kui sööte vähem, siis võite ka vähem juua. Kuna aga inimesed söövad suhteliselt palju, siis peaks nad ka jooma vähemalt 1,5 liitrit. Kui te hakkate veel harrastama lahustoitumist, siis ka vee kogus langeb. Kui olete taimetoitlane, siis samuti ei vaja te 1,5 l. Asja eest teist taga ei ole vaja keha ülearu “läbi pesta”.
Inimestel on selline unikaalne asi nagu “janu”. Kahjuks ei ole janu esimene signaal veetustumisest, vaid alles 4.-5. Kui teil suu kuivab, siis see on juba sügav veetustumine. Pankreas on janust. Kui te ütlete arstile, et teil suu kuivab, siis ta paneb kohe diagnoosiks pankreatiit – kõhunäärme põletik. Tegelikult aga on tegu kõhunäärme rakkude kuivumisega. Peaaegu 50% haigustest on tingitud vähesest veest. Katarakt näiteks on seotud silmakristalli veetustumisega. Kuiv nahk, kuivad juuksed, krigisevad liigesed, kivide teke – kõik on vähese vee süü. Keemiat oleme kõik koolis õppinud: kui soolade kontsentratsioon vedelikus ületab teatud piiri, siis soolad sadestuvad välja.
Mis on kontsentratsioon ? See on soola kogus 100ml-s vees.
Näiteks : 2g soola 100ml-s = 2% soolalahus
2g soola 50ml-s = 4% soolalahus
2g soola 25ml-s = 8% soolalahus
Sama on soolhappega, mis meil maos on. Kui vesi läheb kehast ära, sadestub sool välja. Seepärast ei ole olemas sellis asja nagu ÜLIHAPPESUS. Kuidas saaks magu seda toota? Kui toidu seedimiseks oleks vaja 2,5 g maohapet, siis magu eritab selle. Kui aga maos on 100ml vee asemel 2ml vett, siis kontsentratsioon on ka vastav. Inimene kurdabki, et tal kõrvetab. Muidugi, kui rakud surevad. Siis arst teatabki, et tal on ülihappesus ja soovitab tarbida alumiiniumisoola. Midagi lollimat välja mõelda ikka annab! Inimesele oleks vaja anda vett! Ja mitte vaid sellel kord vaid pidevalt. Regulaarselt.
Juua tuleks head, puhast, struktureeritud ja aluselist vett. Juua tuleks teda, piltlikult öeldes, kuni kõrvust voolama hakkab. Kõik läbi pesta, et kontsentratsiooni organismis vähendada. Kui inimesel on neerukivid, tähendab tal on uriin väga kontsentreeritud. Järelikult ka veri paks. Kui hommikune uriin omab keemia lõhna, siis on kehas vett vähe. Normaalne uriin on helekollane, peaaegu lõhnatu. Või omab meeldivat leiva lõhna. Kui peale pissimist haiseb kemps nagu oleks kass kusel käinud, siis tähendab – ta joob vähe vett ja uriin on kontsentreerunud. Kui inimene higistab ja higi haiseb vängelt, siis tuleks juua vett ja mitte kasutada deodorante. Lümfi kaudu läbi higinäärmete väljub kolossaalne hulk mürke. Neid mürke saab lahustada ja välja viia ainult veega. Kõik, mis on looduses vees mittelahustuv, on meile mõttetu ja ohtlik. Mis lahustub – kasulik.
Kui panna munakoor või kriiditükk vette, siis nad ei lahustu. Ligunegu, palju tahes. See on aga tõsine mure. MIKS me ise tarbisime kaltsiumgükonaati vanasti ja andsime oma lastele, rasedatele ? Sest meil on psühholoogiaga suured probleemid…. Vähe sellest, et me oleme harimatud, oleme me veel ka väga usaldavad. Arst ju soovitas… Apteegis müüakse ju…. MITTE ÜKS MINERAAL, MIS EI LAHUSTU VEES, EI OLE ORGANISMILE VAJALIK! Ta on vaid koormaks . Sellised on kaalium orataat, mida soovitavad arstid, kaltsium glükonaat, raua soolad, paljud vees mittelahustuvad vitamiinid jne. KEEMIAT EI OLE KEEGI ÄRA MUUTNUD!!! (Tõlk. Kellel on apteegist ostetud mineraalide kompleks, igasugu kaltsiumi tabletid, GNLD Kal-Mag ja muud taolised – proovige, kas lahustub ära!)
Neljas aste – parasiidivastane programm. Puhastumine peab olema kindlasti ühendatud parasiiditõrjega. Siin aga on mitmeid ohte. Millegipärast, kui on juttu parasiitidest, siis eeldatakse, et tegu on ussidega. Meie kehades on ka mitmeid muid parasiite: seened, viirused, algraksed, bakterid….. Kõigil, kellel on kandidoos, psoriaas, ekseem, neurodermiit jmt., neil on seenhaigused. Seega tuleb teha “seeneravi”, mitte “ussitõrjet”. Seeneravi võib kesta väga kaua. Vahel peaaegu pool aastat ja see peaks olema enne muid puhastusi.
Enamus puhastusi, mida teostab meie meditsiin, on ebaefektiivsed. Näiteks kooloni monitooring. Kui inimene tegi endale 5 korda 30 liitri veega puhastuse ja sai lahti suurest hulgast mürkidest ja roojakividest, siis see ei tähenda, et ta saab lahti nüüd ka psoriaasist. See on seen. Teha tuleks vastupidi. Enne seen ja siis koolon. Tegelikult kooloni kallale võib asuda juba seeneravi ajal. Kompleksselt.
Kui me lähme arsti juurde diabeediga, siis ei tuleks alustada kohe suhkrut alandavate tablettidega. Kujutage endale ette, et teie veresoontes keerleb veri, milles on 3 supilusikatäit suhkrut. Tähendab veri on magus. Milliste tablettidega saab suhkru verest välja??? KUHU see kaob? Ta juba on seal ! Seega tablett on illusioon psühholoogilisel tasandil. Mida saaks ette võtta magusa vere suhtes? Seda saaks veega lahjendada ja neerude kaudu välja uhada. Ainult nii saab verest suhkru välja. Seega esimene sümptoom, mis teil on – janu, näitabki, et keha tahab suhkrust lahti saada. Mitte tabletti. Kas kellelegi on arst öelnud, et ta tarbiks rohkem vett? Vastupidi, ütlete, keelas joomise ära… Seepärast tuleb paljud asjad ümber vaadata.
Filmi “Vee suur saladus” esilinastusel ajakirjanikud jagunesid kahte leeri: Esimesse 95% ja teise 5%. 95% neist reageerisid negatiivselt. Kui neilt küsiti, millest film rääkis, siis 1 ajakirjanik 5% hulgast väitis, et Jumalast ja et me peaks olema paremad. Et ei tohiks “paljundada halba” kõiksusesse, sest peaaegu igal pool on vesi. Me ise oleme peaaegu vesi – 70%. Seega saab meie aju kergesti läbi vee ümber programmeerida. 95% vaatajatest aga ei saanud aru, et tegu oleks üleskutsega headusele.
Informatsiooni vee kohta suudavad vastu võtta vaid osad. Aga millega me joodame oma lapsi ? Minge vaadake McDonaldsisse, kus on lapsed eri vanuses. Nad joovad Cocat. Mis toimub!!! Teie, lugejad, olete vist need, kes tahaks midagi muuta ja olete nõus võtma vastu informatsiooni. Õiget ja kasulikku infot. Kasvõi vastu võtta. Järgmine etapp oleks omaks võtta, tegutseda vastavalt. Kui te usute, et vesi on ainuke jook, mida tuleks juua, siis võite seda infot ka edastama asuda.
Kui te aga joote teed, kompotti, kohvi, mahla ja lisaks sellel 1,5 l vett, siis ma kinnitan teile, kahjuks ei muutu teie kehas eriti midagi. Kui te joote vedelikke suhtes 1 : 1, siis ei ole asjast üldse kasu. Päevas võiks juua näiteks tassikese teed. Nii teevadki need rahvused, kes kaua elavad. See ei pruugi teile kohe kohale jõuda.
Ivan Julma ajal elas Venemaal, nagu ka Hiinas, 250 miljonit inimest. Praegu on Hiinas 1, 350miljardit inimest, aga Venemaal 140 miljonit. Venelased on peaaegu välja suremas. Kahjuks on sama jube demograafiline situatsioon ka Ukrainas. Need, kes saavad selle informatsiooni, omavad šansse elada tervelt ja kaua. Infot igaüks ei saa.
Viies aste – süsteemne puhastumine. See on viie eritusorgansüsteemi kompleksne puhastamine. Peaaegu kogu keha me saame puhastada, välja arvatud mõnda asja: verd ja liigeseid. Verd saab ainult kunstlikult läbi membraanide puhastada. Kõik muud puhastused on tegelikult soolte ja maksa puhastused. Organid omavad juhasid, mille kaudu väljuvad mürgid. Seepärast tuleks väljenduda ka korrektselt. See, kes omast arust puhastab loorberilehtedega liigeseid, puhastab võibolla küll midagi organismis, kuid loodetud efekti ei saa, sest enne seda puhastust oleks pidanud läbima 4-kuulise teekonna…
Kuna liigeseid ei saa puhastada, siis neid tuleb HOIDA puhtana. Teine asi on sooltepuhastus. Saab soolikas puhtaks, puhastub tasahilju ka kõik muu. KÕIK, mis puudutab puhastust, peab kulgema kompleksselt.
……
Paljud tegelevad nälgimisega, kuid nad ei tea seda, et inimene, kellel on lambliad, nälgida ei tohi. Lambliad hakkavad nälgimise ajal maksa sööma. Sama on ka muude parasiitidega. Nälgimise ajal on inimesed minestanud ja sattunud haiglasse. Kui inimene ei ole kindel, et tal parasiite ei ole, siis ta nälgida EI TOHI ! Aga kuidas teada saada? Meie kehas on usse, mida ei saa roojaproovist määrata. Näiteks toksokaroos (Tõlk. kutsikasolge).
Seega enne nälgimist oleks vaja läbida vähemalt seitsmepäevane parasiidivastane kuur. Näiteks “joob” askariid (Tõlk. solge) päevas ~40ml verd. Kui inimene enam ei söö, siis on väga lihtne arvutada, kui palju verd juuakse ära, kui on 2, 3, 10 solget. Ginessi rekordite raamatusse on sattunud ka inimene, kellel leiti kehast 515 solget ( Tõlk. Ei tea, kas postuumselt sai raamatusse….)
40% planeedi inimkonnast põeb aneemiat. Kusjuures see graafik püsib üsna stabiilne. Nii nagu oli 15 aastat tagasi 40%, nii on ka praegu. Siit võime teha järelduse, et aneemiat ei saa ravida või me ei oska seda teha. Kui inimesel on parasiidid, siis on mõttetu talle sisse valada verd või vereasendajat. Üldse on kõik mõttetu. Kõik 2 miljardit inimest peaks läbima parasiidiprogrammi. Väga võimalik, et neil on parasiidid.
Süsteemne puhastumine – see on lümfi, kopsude, mao-soolestiku, maksa, neerude ja naha puhastamine. Ning seda oleks vaja teha korraga. Avades korraga kõik puhastusorganid.
Kuues aste – fermentide ja kasulike bakterite taastamine. Kui inimene ei aita organismil seda teha, siis võib kuluda selleks paar kuud. Oleks soovitav kiiremini.
Seitsmes aste – raku toitmine. See tähendab – tuleb rakule anda 28 aminohapet, 15 mineraali, 12 vitamiini ja rasvhappeid. Mõttetu on süüa väärt tooteid, kui teil on parasiidid. Rakk ei saa midagi. Kui te aga sööte, mis kätte juhtub ja peale joote Coca`t, siis mis raku toitmisest üldse jutt on? Seega oleks vaja ühtteist kehast eemaldada ja hakata rakke toitma.
12 organsüsteemi
Inimesel on 12 organsüsteemi :
# kesknärvisüsteem
# hingamissüsteem
# südame-veresoonkond
# vereloome
# seedesüsteem
# eritussüsteem
# suguelundkond ( kaasa arvatud nahk)
# reproduktiiv süsteem
# endokriinsüsteem
# luud-liigesed
# lümfisüsteem
# immuunsüsteem
# perifeerne närvisüsteem
Nende koostöö annabki kokku organismi. Terviku. Kui ühe süsteemi töö = 0, siis teiste omaga korrutades saame ka 0. Ei ole olemas tähtsaid ja vähemtähtsaid süsteeme. Kõik on vajalikud ja tähtsad. Kui meil kaob üks süsteem, siis see hakkab allamäge tõmbama kõiki teisi. Et aru saada, kuidas süsteemid töötavad, alustame närvisüsteemist.
Kesknärvisüsteem (KNS)
See on süsteem, mis tagab kontrolli kogu organismi töö üle. Meie ajus asuvad absoluutselt teadlikud neuronid, kes tagavad meie elutegevuse. Kui te saate aru, mis toimub, siis õpite nendega ümber käima.
Kui ei saa aru, hakkate end ravima psühhiaatri juures. Selleks, et aru saada, mis on närvisüsteem, tuleb teada, kuidas see välja näeb. Meie kehas elab miljardeid elus närvirakke, kes eksisteerivad ise omaette. Närvirakud ei paljune. Hea uudis on see, et meie kehas muud rakud asenduvad uutega ja kõik on asendatav. Meie keha on vabalt võimeline elama 100 aastaseks.
Kahjuks aga ei paljune närvirakk. Me sünnime ja sureme sama rakkude arvuga. Mõelge vaid: 2 aasta pärast on meil täiesti uus süda, st. sinna ei jäänud ühtki vana rakku. 3 – 4 aasta pärast on uus maks. Veri aga uueneb iga kolme kuu tagant.
Ajurakkudega aga on hoopis teistmoodi – nad ei uuene. Neid saab toita, aga uusi ei teki. Seepärast, kui te olete lapse organismi ära piinanud juba ökoloogiliste mürkidega, siis teadke – see on eluks ajaks ! Näiteks viia laps lasteaeda, kus alles värvitakse või kooli, kus värskelt lõppes remont. Või medali nimel leotada lapsi ööpäevaringselt basseini kloorises vees. Või kasutada preparaate, millel on rahustav toime (Tõlk. Vanasti juba sünnitusmajades anti lastele dimedroli, et nad ei karjuks, vaid magaks). Või preparaate, mis omavad neurotoksilist toimet: näiteks paratsetamool. Kui seda võtta sutsu suuremas annuses, siis on võimalik entsefalopaatia teke (ajurakkude lagunemine). Aga kõik kasutavad laste partsetamooli 35.erineval moel…
Keegi ei võta neuronit, kui elavat rakku. Kui me näitame neuronitest filmi arstidele, siis isegi nemad imestavad, et nad “Ei ole kunagi näinud neuronit liikumas, ainult joonistatuna. Me teadsime, et meil on rakuline ehitus, aga et rakk liiguks ringi ja elaks oma elu, seda ei osanud isegi aimata…..”
Väga oluline on mõista: mitte meie ei juhi organismi, vaid meid juhib aju! Näiteks me mõtleme, et oleks vaja minna poodi ja osta jogurtit. Tegelikult lõppes organismil kaltsiumi varu otsa, aga neuronitele on kaltsium hädavajalik. Nii meid saadetaksegi poodi. Kui me mõtleme, et tahame magada või veel midagi, siis tegelikult saadavad meid seda tegema neuronid. Meie aga ajame sõrad vastu ja ei täida nende käske. Ja mis juhtub? Aju saadab signaale, et ta on väsinud, aga inimene tahab jõuda sihtpunkti, kuhu on veel 200km…. Inimene arvab, et ta saab hakkama, jõuab küll. Aga kas jõuab? Kui aju on ikka 10x öelnud, et ta on väsinud ja tahab magada, siis 11. korral lihtsalt lülib end välja. Väljalülimine, see on kas uni või meditatsiooni seisund (sa justkui oled ja ei ole ka olemas). Muidugi kaob kontroll oma keha ja liigutuste üle. Sa kas sõidad kellelegi otsa või kaldud vastasvööndisse. Ainuüksi Venemaal iga aasta satub avariidesse 30 000 inimest ja hukkub.
Meie elu on juhuste ahel. Juhused aga liiguvad mööda kesknärvisüsteemi. Mis võib temaga juhtuda? Aju koosneb veest ja rakkudest. Nende rakkude juurde tuleb veri, mis kannab hapnikku, toitaineid ja viib ära ainevahetusjäätmed. Kuidas saaks välja lülitada KNS-i ? Ei kuidagi ja ei kunagi.
Teda võib aga puhastada – pesta läbi veega. Teda võib toita – anda vajalikke aineid. Kuid “maha rahustada” ei õnnestu teda kuidagi. Kui inimesel on probleem, siis ta mõtleb selle üle pidevalt. Kuidas inimest maha rahustada? Talle võib anda preparaadi, mis paneks ta magama ja sellel hetkel ta ei mõtle. Kui ta aga üles ärkab, siis hakkab ikkagi selle üle juurdlema. Mingid rahustid ei aita sellistel puhkudel. See on vaid edasi lükkamine.
Kui aga neuronil on midagi vaja, siis tuleb seda talle anda. Selleks, et teada, mida neuronid vajavad, tuleks selgeks teha raku ehitus. Raku elutegevuseks on vajalikud 28 aminohapet, 15 mineraali, 12 vitamiini, fermendid, rasvhapped, vesi ja hapnik.
Teadlased on välja mõelnud meile mitmeid ravivahendeid. Näiteks elektriuni. Antakse vooluga nätakas ajusse, inimesel “pilt taskus”. Ärkab üles ja küsitakse, et kas on parem ? – Justkui…. Aga mis on parem? Kas aju sai seda, mida ta vajas? Või pakutakse teha blokaad keemilise joodiga. Kas seda on meie kehale vaja? Vaevalt. Küsitakse jälle : kas on parem? – Ei tea….
Seda olukorda võiks võrrelda sellise näitega. Pitsitada teise inimese sõrm ukse vahele, siis minna sinna, kus näpp paistab ja ….peale puhuda. Ning küsida: kas on parem? Või määrida nüüd näppu briljantrohelisega, teha blokaad ja sidemesse mässida? Ei ju! Näpp tuleb ukse vahelt välja võtta! Sama ka närvisüsteemiga: andke talle seda, mida ta tõeliselt vajab!!!
Arstidel ei ole vedanud. Närvisüsteem on jagatud kaheks osaks : ühte osa haldavad neuropatoloogid ja teist osa psühhiaatrid. Justkui käitumine oleks midagi omaette, eriline asi. Käitumine – see on neuroni elu!!! Kui neuronil on hirm, siis hirm saab tal olla vaid ühel põhjusel – tal ei jätku hapnikku. Muid hirme tal ei ole. Neuron on rakk ja kui talle ei anta hapnikku, siis tal hakkab hirm! Näiteks on inimesel bronhiaalastma. Hingamisteed ahenevad, aju saab vähem hapnikku. Ta hakkab närveerima, tõmblema, rabelema, otsima “piipu”- paanika, hirm. Hirm – see on hapniku ja energia puudus ajus.
Miks võib haigestuda peaaju ? Meil on selleks 12 põhjust.
1. Psühholoogia. Valed suundumused, usu puudumine, tõsiste mõtteprogrammide puudumine, mis puudutavad eneseharimist ja enese täiendamist. Kui inimene ei ole iseendaga rahul, kui ta ei armasta kedagi, või kui teda keegi ei armasta, siis kas see avaldub inimese sisemuses? Muidugi. Ta hakkab tundma kadedust, solvumist, emotsioonide segu, mis “kõigutavad lahti” tema närvisüsteemi. Keegi on talle võlgu 3 kopikat, aga tema ei saa magada selle pärast. Uni kaob ära, isu kaob ära, tööl mõtted hajevil…. Ainult see on mõttes. Lõpuks “põleb” see aju osa ära, sest talle ei jagu hapnikku.
Psühholoogia – see on väga võimas faktor. Parim, mida arst võib öelda patsiendile on see, et ärgu närveerigu. KÕIKE tuleb alustada psühholoogiast. Tuleb paika panna elus prioriteedid ! Näiteks: enda, laste, vanemate tervis. Siis tulevad muud asjad. Kui kellelegi on meeletuks stressiallikaks hirm kaotada oma märkmik telefoninumbritega, siis looge koopia sellest. Hirmu ei põhjusta kaotus ise, vaid info kadu. Inimene võib ka üldse mitte närveerida. Kuid selleks tuleb eelnevalt teha teatud kindlad läbimõeldud tegevused. Tavaliselt me ise keerame end üles ja tekitame endale stressi. Muudkui “krutime” seda edasi, pinge kasvab… Iga neljas juba põeb psüühilisi haigusi. Vaata oma kolme sõpra: kui nemad on terved, siis järelikult see haige oled SINA ! (Tõlk. Hullu memuaare loed praegu ? Hi-hi-hi !)
2. Toitumine. Kui ma vaatan, kuidas töötavad mu kolleegid psühhiaatrid, siis mulle teeb see nalja. Millest saab jutt olla, kui inimesel on ajukoore kurnatus?! Tal on puudu mineraale, vitamiine. Tal aga palutakse meenutada, kuidas ta sündis, läbis sünnitusteed… On selline muinasjutt venelastel, kus Baba-Jagaa palub Ivan-Lollikest, et see ta katuse ära paikaks. Ivan aga vastab: “Hulluks oled läinud, muta ! Sa esmalt ikka sööda, jooda, saunas auruta, siis alles palu tegu teha !”
100% töötav algoritm ! Teistmoodi aju ravida ei saagi ! Ei saa neuronite elutegevust maha suruda. Kui nad on näljas ja tahavad süüa. Kui nad on väsinud ja tahavad magada. Kui nende ümber keerlev vesi ei ole puhas, vaid sisaldab keemilisi mürkaineid, sest maks ei tööta korralikult, siis hakkavad neuronid nägema hallutsinatsioone. Teate, mis on deliirium? See on olukord, kus ajuvedelikus on alkohol. Rakkudesse siseneb see koos veega ja hakkabki “kino” peale….. Täpselt sama toime on suitsetamise ja narkootikumidega. Kõige õudsam aga on see, et ka toiduga saame nüüd toksiine, mis mõjutavad meie aju tegevust. Selline toit on kunstlik, marineeritud, ülemagustatud, ülesoolatud, fermendivaba, keemiaga tapetud toit. Aju ei saa sellest mitte kui midagi… Ja käituma hakkab siis “nagu jumal juhatab” – hirmust depressioonini.
3. Vesi. Aju koosneb 90% ulatuses veest. Raske on ette kujutada olukorda, kui sinna enam vett juurde ei tuleks. Mitte mingi Coca, tee, mahl ajusse ei lähe. Sinna pääseb vaid puhas struktureeritud vesi. Kuna vee struktureerimiseks kulub kehal energiat ja ka aega umbes 8 tundi, siis mahlast vee tegemine ja ajusse saatmine on pikk protsess. Enamustesse pudelijookidesse on lisatud janutekitajat. Kui inimesele maitseb Coca, siis ta tahab seda aina veel ja ta harjub sellega nii ära, et seda võib üheks narkomaania alaliigiks pidada. Umbes klaasitäiele joogile on lisatud 7 lusikatäit suhkrut, sidrunhapet, mõruainet. Suhkrust saab inimene lisaenergiat. Kõikjal on pettus.
Eksisteerib kolme liiki närvivapustust: närveerimine, vale toitumine ja vee puudus. Selline inimene on kas vihane või pidevalt solvuv. Tal algavad somaatilised muutused.
4. Parasiidid. Peaajus elab tohutu hulk parasiite. Selliseid nagu toksoplasma. Palju viirusi : tsütomegaloviirus, papilloomviirus, herpeseviirus, mis kahjustab KNS-i. Need viirused satuvad meie kehasse kassi kriimustuste kaudu. Nad kahjustavad organismi tohutult ja me ei saa aru, mis inimesega toimub.
Kui kellelegi on pandud diagnoosiks epilepsia, siis kas te oskaks seda seostada ussidega? Vaevalt küll. Kui teie lapsele paneb perearst diagnoosiks epilepsia kahtluse, siis kas te lähete parasitoloogi juurde? 100% ei lähe. Kahjuks.
Kui te lähete neuropatoloogi juurde ja hakkate kaebama jõuetusele, pea ringlusele, mingite funktsioonide häiretele, nägemise kadumisele. Te ei hakka kurtma, et teil on kass kodus või et teil on olnud ussid. Sellisel puhul õiget diagnoosi panna on praktiliselt võimatu. ÜRO andmetel umbes 70% diagnoose pannakse valesti. Tähendab ka 70% inimestest saavad vale ravi. Tähtis on teada sihti, kuhu me läheme.
Tervistumine. Seega tuleb teha kindlaid samme selle suunas – parasiidivastane programm läbida. Teha uuring toksoplasmale. Kui sellisel puhul inimesel juhtub midagi närvisüsteemiga, siis ta teab, et seda tingib toksoplasma.
Tuleks lasta end uurida, et kas on kehas herpeseviirus, lambliad, solkmed, trihhinellad, ainuraksed jms. Neurokirurgid näevad operatsioonide ajal palju parasiite. Nende hulgas ka toxoplasmat.
Me vajame regulaarseid parasiidivastaseid puhastusi. Kui te tegite värskelt omale ussitõrje ja lähete homme restorani, siis te ei või sugugi kindel olla, et te ei saa sealt uusi parasiite petersellilehelt või lihast. Minimaalselt 2x aastas tuleks teha endale ussitõrjet. Me oleme parajad “krantsid” ja kubiseme ussidest. Samas tahame aga koonerdada. Kahjuks enda tervise arvelt.
5. Kas meditsiin võib olla haigestumise põhjuseks ? 100% võib olla. Kui ikka iga külmetuse puhul neelata Paratsetamoli tablette, siis kannatavad teie järglased….
6. Pärilikkus. Näiteks tstomegaloviiruse saate pärilikul teel.
7. Kuidas mõjutavad meie tervist traumad ? 2-3 tugevat palliga vastu pead saadud lööki või kukkumine peaga vastu kõva pinda. Ja KÕIK muutub organismis.
8. Võimlemine. Otseselt vähene liikumine ei mõjuta, kuid kaudselt küll. Sõltub eluviisist.
9. Bioenergeetika. Otseselt ei mõjuta. Kui aga inimesel on väga nõrk väli, siis KNS reageerib.
10. Kas ökoloogia saab olla KNS-i haigestumise põhjuseks ? Võib. Kuidas saabki olla normaalne aju maalril, kes on aastaid värvidega tegelenud? Või kaevuril? Isegi mitte teoreetiliselt ei saa olla. Mida nad vajaksid? Toidulisandeid ja regulaarset puhastust. Vähemalt kord kvartalis puhastuda: tarbida absorbeerivaid lisandeid, toituda õigesti ja juua palju vett. Kui oleks võimalik kuidagi see sõnum viia profpatoloogiaga tegelevate arstideni, siis oleks võimalik igale elukutsele valida sobiv säästev programm KNS-i jaoks.
11. Aeg.
12. Kas halvad harjumused mõjutavad KNS-i ? Otse loomulikult. Aju reageerib kõigele: alates valest uneajast kuni lugemiseni ühistranspordisõidukites. Kui inimesel ei ole närvisüsteem korras, siis psühhiaatri juurde on tal veel vara minna. Esmalt peaks ta õigesti toituma hakkama, siis kontrollima end parasiitide suhtes ja ära jätma medikamendid. Kas teate, mida tähendab aju uinutamine unerohu abil ? See on suurim lollus! Kas on võimalik sundida ärritunud, mürgitatud ja kurnatud aju maha rahunema? See on vaid illusioon, mis viib inimese vaid musta auku… Normaalne aju, mis on päeval töötanud, peab öösel magama. Kui aga on hormonaalne düsbalanss, mingid toksiinid ärritavad aju või ajul ei ole piisavalt teatud toitaineid, siis te lihtsalt EI MAGA. Ta üritab ka öösel midagi süüa…. Inimesed aga kurdavad, et “Mul on stress. Ma kõnnin peaaegu unes külmiku juurde ja söön midagi.” Ajule ei piisa toitaineid. Normaalne aju öösel lõdvestub ja magab.
Esikohal KNS-i toitumises on rakuline toitumine ehk aminohapped. Aju vajab 28 aminohapet. Spirulina on hea ajutoit.
Spirulina on selline aines, millest ei erutu ega ka lõõgastu. Kõik, kes tunnevad jõuetust, väsimust, ärrituvust, pearinglust, unetust või unehäireid, peaksid tarvitama aminohappeid.
Teisel kohal on aju energia. Ajule annavad energiat omega rasvhapped. Annused on erinevad, kuid kõik peaksid tarbima.
Kolmandal kohal tähtsuselt on B rühma vitamiinid. Ka letsitiin. Varieerida erinevaid tooteid üksteise alla pidevalt.
Neljandal kohal on fermendid. Õigemini üks eriti – Q10. See on aju ATP – ta annab ajule võimaluse energiat saada. Peale 30-ndat eluaastat selle cofermendi tootmine meie kehas langeb väga järsult.
Vereloomesüsteem.
Paljud süsteemid meie kehas on veel uurimata. Teadlased ei ole siiamaani veel lõplikult aru saanud, kuidas meie organismis verd sünteesitakse. Veri on elu kandja. Ta koosneb valgest ja punasest osast. Veen on mitmekihilise ehitusega. Erütrotsüüdid on tihti erineva kujuga, aga peaks olema ümmargused. Need, mis ei ole ümmargused, on vigastatud. Ehinotsüüdid??? on erütrotsüüdid, mis on bakterite poolt vigastatud. Punased täpikesed – need on leukotsüüdid. Leukotsüüdid, mis võitlevad parasiitidega, on eosinofiilid. Leukotsüüt ei oma kindlat vormi (kuju). Läbides kapillaare ta muudab oma kuju. Ta on võimeline isegi läbi kapillaari seina välja minema. Siis on veel olemas monotsüüdid: need on “küpsemisjärgus” leukotsüüdid, mis on alles sündinud ja ei oska veel midagi. Makrofaag on selline leukotsüüt, millel on väga suur absorbeerimisvõime: ta on võimeline 360 kraadi ulatuses neelama baktereid. Lümfotsüüdid on spetsialiseerunud leukotsüüdid, mis jahivad vähirakke. Nad omavad suurt aju, kuid neil puudub saatmisvõime.???
Leukotsüüdi sünnimomendil toimub “pildistamine” ja täielik duplitseerumine. Leukotsüüt sünnib leukotsüüdist duplitseerumise teel ehk talle “pildistatakse” hologramm eelmise teadmistest organismi sisemaailmast ning ta saab kaasa täiskomplekti aminohappeid.
Seega, kui inimene haigestub, siis immuunsus ongi leukotsüütide paljunemine. Immuniteeti ei saa kuskilt võtta. See saab sündida iseenda seest. Leukotsüüt on meie peamine immuunkaitse. Kui neid ei moodustu, siis infektsioon saab rahulikult paljuneda. Infektsioon on “arukas”, ta on elus. Meil ei esine mitteelavat infektsiooni.
Makrofaag on tapjarakk. Tema tuhiseb ringi ja otsib bakterid: stafülokokke, streptokokke. Ees on tal antennid, taga saba – see ainurakne meenutab torpeedot.
Arstid, kes ei ole näinud mikroskoobis liikuvat elavat verd, kujutavad leukotsüüti ette nagu piltidel, mis on raamatusse joonistatud. Seni, kuni ei saada aru, et leukotsüüt on ELUS ainurakne olevus, ei suudeta ka aru saada, kuidas tõsta immuniteeti. Me pidevalt ehmatame immuunsust. Me sisestame talle nõrgestatud viiruseid, baktereid, kepikesi. Immuunsus püüab end kaitsta, duplitseerub. Lümfotsüüdil on suur aju, aga makrofaagil väike, kuid selle eest on tal suur kogus põiekesi, mida nimetatakse liposoomideks. Need on sellised kohad, kus seeditakse baktereid. Leukotsüüt ründab vähirakku ja torkab ta läbi. Võidab see, kellel on rohkem energiat! Kui me keemia- ja kiiritusravi teeme, siis vähirakud nõrgenevad, kui nõrgenevad ka leukotsüüdid ja kogu organism.
Stafülokokk toitub verest. Makrofaag on võimeline korraga hävitama kuni 1000 bakterit. Tavalise mikroskoobiga on võimalik vaadelda inimese veretilgas seeni, usse, baktereid, mõningal määral leukotsüüte, mille järgi võib juba järeldada, et antud inimene ei ole terve. Veri ei koosne vaid leukotsüütidest, vaid ka erütrotsüütidest.
Enimlevinud vere haigus on aneemia. Aneemia käes vaevleb pea pool inimkonda. Veri võib olla paksenenud või vedel (lahja, kesine). Kõiki vedela vere variante kutsutakse aneemiaks. Kuna mul on plaanis kirjeldada aneemia põhjuseid, siis lähme jälle mööda tuttavat rada.
Kas:
Stress võib olla aneemia põhjustajaks? Võib, sest häirub luuüdi tootmine.
Halb söök? Jah.
Toksiliste jookide tarvitamine? Vere lõhustamine toimub “täie rauaga”.
Parasiidid võivad mõjutada? 100%. Isegi 200%. Pooled parasiitidest toituvad verest.
Medikamendid võivad mõjutada ? Võivad. Eksisteerivad ravimid, mis täielikult lõhuvad luuüdi – need on analgiin, dimedrool, amidopüriin, tetratsükliin – kõik see, mida me tarbisime terve eelneva elu….. Kõik need preparaadid on verdlõhustava toimega.
Pärilikkus? Võimalik.
Halvad harjumused mõjutavad? Mõjutavad.
Vähene liikumine kui elulaad? Ei mõju otseselt verele, kuid nõrgendab immuniteeti.
Bioenergeetika saab ära rikkuda vere? Saab, sest toimub struktureeritud ajuvedeliku ümber programmeerimine.
Ökoloogia? Loomulikult.
Kõik need põhjused + aeg, mõjutavad meie tervist.
Tekib küsimus: miks siis ravitakse inimest valest otsast? Kui te pöördute arsti poole aneemia kahtlusega, siis soovitab arst teil tarbida rauapreparaate, süüa õunu, toorest maksa, kuigi seda ei tohiks mingil juhul toorelt süüa. Maks on looma kõige saastunum koht, eriti tänapäeval. Temasse on ladestunud mürgid, antibiootikumid, hormoonid. Loom viiakse tapamajja tavaliselt siis, kui tast ei ole enam näiteks lüpsilehma. Järelikult on tervis läbi. Looma tervis ütleb üles siis, kui maks on läbi. Veel soovitab arst teil süüa granaatõunu, peeti või tema mahla, punast kalamarja. Viimast ei tohiks jälle süüa, sest punasele kalamarjaga saate paraja portsu formaldehüüdi. Nagu me teame, siis looduses imesid ei ole – kalamari ei säilu niisama. Võetakse E236, mida kasutatakse välitingimustes tahke kütusena (Tõlk. nn „kuiva piirituse”) ehk urotropiin, kallatakse marja peale, lisatakse sidrunhapet. Happelises keskkonnas muutub urotropiin formaldehüüdiks. Viimane on aine, milles me balsameerime laipu, et nad säiluks kaua-kaua…..
Aneemia korral oleks vaja süüa värsket kalamarja. Hankida, sügavkümutada väikeste portsjonitena, et saaks iga päev võtta lusikatäie. Aneemia – see on tõsine haigus. Eriti, kui see on lapsel. Kui me hakkame nüüd tema verd formaldehüüdiga hoopis lõhustama, siis patsient võib kätte ära surra, mis ei ole kahjuks haruldane. Liha me võime suitsutada, kuivatada, soolata, aga kalamari ei kannata midagi taolist ega taha säiluda. Kamtšatkal süüakse ainult külmutatud kalamarja. Kui külmutatud marja kuskilt võtta pole, siis parem teda mitte üldse tarbida. Lusikatäiest ei saa loomulikult mingist mürgitust, kuid aneemia korral soovitab arst süüa teil 50g marja päevas.
See, kuidas arstid teid ravivad, ei too paranemist mitte üks raas. Miks? Sellepärast, et tilgutiga lisatakse teile verre 0,9% naatriumkloriidi, milles on askorbiinhapet ning vereplasmat asendavad lahused, et veri väga ei lahjenduks ära. Ning siis tehakse vereülekanne.
Me kontrollisime verejaamas doonoritelt saadud verd. Vaatlesime teda mikroskoobis. Kui me näitaks seda inimesele, kes vajaks vereülekannet ja näitaks ning räägiks, mida ta mikroskoobis näeb, sureks patsient juba enne vereülekannet šoki kätte ära.
Ma juba mainisin, et veres on kõike: usse, baktereid, seeni. Inimesel on niigi halb olla ja nüüd kallatakse talle veel lisaks verre võõraste parasiitide- ja seenterikast verd…. Ma ei tea, kas mujal maailmas kontrollitakse doonorite veres midagi erilist, kuid meie maal (tõlk. Vnenemaal) peale Botkini-tõve, ei uurita midagi verest. Neil ei ole isegi mingeid diagnostika meetodeid! Kui te veel rinnapiima koostist näeks, siis kukuks te pikali! See kihab seentest, bakteritest ja ussidest. Me üritame aina rohkem õpetada välja arste kasutama tavamikroskoopi. See on parim, lihtsaim ja kättesaadavaim vahend. Selline mikroskoop võiks olla iga arsti kabinetis ning ta võiks kohe vaadelda patsiendi verd ja näidata ka patsiendile, mis ta veres on. Siin ei ole midagi keerulist, väga lihtne on seda näidata kohe kuvari ekraanil.
Veri, mis tehakse luuüdis, on steriilne. Sellest räägib terve maailmateadus. Aga ärge öelge arstile, et veri ei ole steriilne! “Veri on steriilne”, – nii leppisid kokku kogu maailma arstid. Kui te väidate meil (tõlk. Venemaal) arstile, et veri ei ole steriilne, siis ta ütleb kohe, et te olete CoralClub`i liige. Miks nad nii väga vihkavad meie klubi ? Sellepärast, et meie väidame, et veres elavad parasiidid. Miks arstid ei usu, et veres elavad parasiidid? NAD EI OLE NEID LIHTSALT NÄINUD ! SEDA KOOLIS EI ÕPETATA JA NEILE EI NÄIDATA !
Kuidas suudab luuüdi toota 5,5l verd ? Teda leidub ju ainult käte ja jalgade toruluudes. Kus teda siis veel toodetakse? Miskit on siin teistmoodi…
Vere eluiga on 2-3 kuud. Järgmine küsimus: kas loomad põevad aneemiat? Jah, loomulikult põevad. Kõik loomad sünnitavad, tähendab on ka verekadu. Aga millega nad end ravivad? Kuidas lehm end ravib? Ta kindlasti ei söö toorest maksa, keegi ei süsti talle lihastesse raua preparaati ega kostita teda granaatõuntega. Järelikult on olemas mingi taastumismehhanism ka ilma arsti sandistava abita. Maa peal elab oma 96 000 elukat. Kõik kaotavad verd. Loom sureks ju lihtsalt ära, kui ta ei suudaks taastada oma verehulka. Kui te jälgite koera, kellel on kuupuhastus, siis näete, et ta nuhib taimede sees ja sööb midagi. Peremees püüab seda vältida, keelab, sest arvab söövat mingit rämpsu. Tegelikult otsis koer kindlat taime ja sõi seda. Kui teil kasvab kodus mingi taim, millest koerale tundub abi olevat, siis ta selle ka ära järab. Mitte ulakusest või igavusest. Need loomad, kellele ei võimaldata süüa taimi, alati põevad: nad on loiud ja kurtunud. Kohe, kui nad pääsevad “karjamaale”, nende karv hakkab läikima ja aneemia taandub.
Suures meditsiini entsüklopeedias on informatsioon, et, et hemoglobiin koosneb 514-st aminohappest, mis on “rõngasse tõmbunud” ja neljast raua aatomist. Ning seda nimetatakse klorofülliks. Roheliste taimede klorofüll.
Kui aga on 514 aminohapet ja 4 koobalti aatomit, siis nimetatakse seda vitamiin B12. Kõik arstid teavad, et kui inimesel on aneemia, siis tuleb määrata B12. Ilma selle vitamiinita vereloomet ei toimu. Hemoglobiini ei sünteesita meie kehas, kas me saame teda kuskilt varuda? Saame klorofüllist. Rohelistest taimedest. Ärge arvake nende hulka kurki ja rohelist paprikat. LEHED! Peedi, porgandi pealsed näiteks. Kahjuks on 95% maailma klorofüllist end meie eest surmavalt kaitsnud. Mõnda taime osa ei suuda me süüa ka tema okkalisuse tõttu või kasvõi näiteks tomati lehed – nad haisevad ebameeldivalt. Nõges ajab meid eemale torkides. Enamuste puude lehed on ka meile vastuvõtmatud. Loodus kaitseb ennast. Mitte ainult inimeste, vaid ka loomade eest.
Kogu sellest klorofüllist on meile kättesaadavad vaid 3% klorofülli – petersell, seller, salat, spinat, roheline sibul, roheline küüslauk, peedi- ja porgandipealsed, merikapsas, koriander, hapuoblikas, till, kapsas (kui ta on tõesti roheline). Kõik loetletu on kas kibe, mõru, teravamaitseline või meie jaoks mõistetamatu, mida justkui palju ei sööks. Looduses ongi kogu klorofüll sedasi jaotatud, et kõigile jaguks. Kitsel on oma karjamaa, lehmal oma ja inimesel oma. Muidu tekiks konkurents. Hiinlastel on 50 erinevat salati liiki. Nad kultiveerivad aastatuhandeid juba salateid. Salatilehed ongi klorofüll.
Kui palju meie lapsed söövad ülalloetletust? Aga alla aastavanused? Kui nad rinnalapsed, siis nad saavad poole aasta jooksul seda klorofülli, mis on ema varunud. Rinnapiimas leidub palju vajalikku, kuid seal ei ole hemoglobiini. Päeva jooksul peaks sööma vähemalt 300g rohelist. Spiruliina sisaldab ka palju puhast klorofülli lisaks rauale ja aminohapetele. Spiruliinat peaksid tarbima kõik inimesed, kelle hemoglobiin on alla 130. Lapsed peaksid tarbima teda samuti pidevalt.
Inimestele tuleb seletada, mis on aneemia. See tekib näiteks peale pikemat antibiootikumiravi. Terve erütrotsüüt elab 127 päeva, haige – 12 päeva. Seleen pikendab erütotsüütide eluiga. Me peame armastama oma verd !
Äädikas on üks enim verd lõhustavaid aineid ! Samuti mõjub kehvalt soolvesi (tõlk. kindel mõiste, näiteks kurkide soolamise vesi). Hematogeen on keedetud pulli veri. Meie kehas on piisavalt rauda. Teda tuleb taastada vaid verekaotuste korral. Tegelikult vajab organism oluliselt rohkem hoopis aminohappeid.
Mis veel sisaldub veres peale erütrotsüütide? Leukotsüüdid. See on meie immuunsus. Need on makrofaagid, lümfotsüüdid, eosinofiilid jpm. Eksisteerib üks leukotsüüt, mis elab veres ja lümfis ning jalutab kogu territooriumil. Kui ta läheb rakku, siis ta on rakuline. Kui tuli tagasi kudedesse, siis koeline. Kui läks verre, siis humoraalne. Aga võib ka olla üldine. Meditsiinis on kõik üksteisel juba nii “ajud krussi keeranud”, et keegi ei tea enam, mis on tegelikult immuniteet…..
Immuniteet – see on leukotsüüt, kes jahib võõrkehasid: baktereid, viiruseid, seeni. Inimese kehas ei suuda ükski võõrkeha kohaneda ega “sisse elada”. Ema üsas areneb loode, kellel absoluutselt puudub immuniteet: programm ei ole käivitunud, “diskett on tühi”. Kui see lülituks sisse kasvõi sekundiks, siis ema ihu viskaks loote koheselt enda kaitseks välja: muidu hakkaks lapse veri ema vere peale “jahti pidama”. Tegelikult toimuks abort sellepärast, et tugevam jääb peale. Seega sünnib laps ilma immuniteedita. Nüüd aga annab ema lapsele ternespiima ja selle kaudu immuniteedi. Alles siis, kui ta on ema ihust väljas. Kui immuniteet lülituks enne sisse, siis võõrkehast kohe loobutaks. Nendel lastel, kes ei saa ternespiima ja hiljem ka rinnapiima, ei saa immuniteediprogrammi täielikult. Nad põevad rohkem.
Kõige huvitavam on see, et me oleme nii ehitatud, et meis ei kordu midagi. Isegi kaks rakku ei ole identsed. Iga võõrrakk, mis meie sisse satub, saab hävitatud. Vereülekandel samuti. Kõik erütrotsüüdid, mis me doonorilt saime, hävitatakse, kuid natukese aja pärast: siis, kui keha on sutsu kosunud. 95% inimestest, kellele on siirdatud süda või neerud, on surnud. Need, kes ellu jäävad, võtavad elu lõpuni hormoone.
Hormoonid on need ained, mis lõhuvad immuunsüsteemi. Lõhustavad just leukotsüüte, kes jälgivad, kui palju on vaja toota antikehasid hävitamaks baktereid, viiruseid, seeni ja võõrkehasid. Kui inimesele on siirdatud neer, siis leukotsüüdid hakkaks kohe luurama “võõrkeha” ümber, et leida parim moodus, kuidas teda lahustada. See on võõras kehale, teda ei sünteesita kehas. Nii kaua, kui suudab vastu pidada see neer ilma regenereerumata, nii kaua elab ka inimene….
Nüüd on moodi läinud endale platsenta rakkude siirdamine noorenemise eesmärgil. Ärge jumala pärast sellist rumalust tehke! See on teie organismi jaoks võõrkeha. Meie kehas on kindel teave, blokk. Näiteks me sööme sealiha. Kui sealiha siseneks meie kehasse valgu näol, siis meile kasvaksid külge saba, kärss ja harjased. Kuid meie fermendid lõhustavad valgud aminohapeteks ja alles need osised lastakse edasi verre. Soolestikus on aga meil kõdunev, mädanev, roiskuv, pulbitsev mass, mis sisaldab igasugust jama…. Süüa – see ei tähenda pista suhu. Süüa – tähendab paisata verre, rakku ja kudedesse. Kõik, mis me panime suhu, käärib, roiskub, kobrutab ja liigub vaikselt mööda 12-st meetrist teekonda. Õnneks mitte kõik ei imendu meile verre….
Mida vähem me sööme, seda paremini töötavad fermendid. Mida tõhusamalt töötavad fermendid, seda rohkem omastub aminohappeid. Mida rohkem omastub aminohappeid, seda vähem tahab inimene süüa. Tekib kinnine ring.
Inimese organism on loodud aluseliseks. Aksioom – vere pH = 7,43. Mitte kunagi, mitte ühelgi inimrassil ei saa olema teistsugust verd. Mis asi on pH ? Teaduses mõõdetakse pH väärtusi 0 – 14.
Seda skaalat nimetatakse pH (tõlk. vesinikeksponent) – see näitab vesiniku kontsentratsiooni. Happeline > 7 ja leeliseline < 7. Neutraalne = 7. Vesi jaguneb kaheks osaks: OH ja H+ Kui vesinik hakkaks peale tungima, siis ta hävitaks kõik. Näiteks “Koza Nostra” võtab inimese laiba ja asetab ta väävelhappesse. Mõne aja pärast laipa enam ei ole, s.t. keha on lagunenud aatomiteks. Kui lihatükk kasta äädikase, siis tema pealmine kiht juba lahustus, hävines valk. Kui Coca-Colasse panna tükk toorest maksa, siis kolme tunni pärast seda enam ei ole, kui panete küünetüki, siis kolme päeva pärast on see kadunud, kui panete hamba, siis läheb aega nädal. Meie veri on kergelt aluseline – 7,43 ja see on aksioom. 7,1 – surm.
Happelised joogid lõhuvad meie verd ja organismi. Sellepärast ei lase veeni keegi happelist vedelikku, vaid 0,9% naatriumkloriidi. Nüüd kujutleme, et te joote Coca-Colat. Makku paisatakse kohe suurtes kogustes neli aluselist mineraali : kaltsium, magneesium, kaalium ja naatrium – happe neutraliseerimiseks. Kust võetakse kaltsium? Luudest, küüntest, juustest, hammastest, sidekoest. Naatrium võetakse toidust. Magneesium võetakse soontest ja toidust. Kaalium võetakse samuti soontest, neerudest ja toidust.
Kõik haigused saavad alguse organismi hapendumisest. Kahjuks enamus, mida me sööme ja joome, on happelised : liha, kala, munad, kali, kohv, kompott, mineraalvesi. Leeliselised on banaan, värskelt pressitud sidrunimahl 10 minuti jooksul. Kui me tuleme koju näljastena ja võtaks külmikust värskelt külmutatud lõhe ja hakkaks sööma…. Palju me suudaks teda süüa ? Ehk 50g. Kui aga soolaks? Siis kindlasti rohkem. Mida me siis sööme: lõhet või soola? Me reageerime mitte lõhele, vaid soolale (naatrium). Me vajame naatriumit selleks, et saada aluselisemaks. Seepärast kõik armastavadki kala ja õlut. Õlu annab aluselist reaktsiooni. Kui tahate süüa vähem, siis ärge lisage ei soola ega suhkrut – toit ei lähe lihtsalt suust alla. Kuid seejuures muutub keha happeliseks. Soola peaks panema otse keele peale.
Üks suurimaid pettusi maailmas on sool. Me võtame söögiks mittekõlbulikud asjad ja anname neile läbipääsu. Kui naatrium saab organismis otsa, siis inimene hapneb ja sureb. See ainuke võimalus säilitada puhver. Kui tahate kaalus alla võtta, siis sööge enne magamaminekut tükk soolata liha. Kehas peab olema happe ja leelise tasakaal: nii palju, kui sõid happelist, pead ka sööma aluselist! Idamaades seda balanssi ka jälgitakse. Jaapanlastel on välja rehkendatud: kuipalju riisi ja kuipalju kala. Tõeline sojakaste on hoopis soolavaba, sest sinna lisatakse erilised vürtsid. Jaapanlastel soola ei ole.
Veres on hormoonid – suur kogus valku. Näiteks hormoon adrenaliin. See on hormoon, mida toodab aju. (tõlk. TOHOH !!! Minu teada neerupealised ikka…Vist trükiviga raamatus) Seda nimetatakse “hirmuhormoon”. Kujutleme, et looma ähvardatakse – talle tahetakse kallale tungida. Tänu adrenaliinile kohe paraneb kuulmine, nägemine, karv tõuseb turri, et “kopsakam välja näha”. Selle hormooni toime peab ajama vere perifeeriast keskele – ajusse, südamesse. Loom peab olema valmis kiirelt põgenema. Kuid looduses on kõik ratsionaalne. Kui koera ehmatada, siis ta “pissib püksi” ja adrenaliin väljub. Kui ta ehmus, aga ei põgenenud, vaid ründas ehmatajat ja hammustas teda, siis väljub hormoon sülje kaudu.
Inimeses toimuvad kõik reaktsioonid samamoodi, kuid välja midagi ei tule. Kui inimest solvati või ehmatati, siis ta peaks kiirelt pissima, higistama või korralikult nutma. Teisiti adrenaliinist vabaneda ei ole võimalik. See, kes on “kange” ja ei nuta, see mürgitab end adrenaliiniga “täie rauaga”.(Tõlk. Selgituseks adrenaliini toime kohta, et te aru saaks, MIKS ta on kahjulik. Kui ta paisati verre, siis nahast läheb veri ära lihastesse – põgenemine. Nahk ise peab olema suht veretu vigastuste tekkimise juhuks, et ära hoida verekaotust. Südametöö kiireneb – kahjulik südamele. Tõuseb vererõhk ja veresuhkrutase veres, sest maks teeb gükogeenist glükoosi, et lihased saaks energiat põgenemiseks. Adrenaliin nõrgestab immuunsüsteemi – seega pidevad adrenaliinipursked verre alandavad meie vastupanuvõimet ja stressis inimesed on tõesti ka tihedamalt haiged)
Parim stressivastane vahend on korallkaltsium 50 kraadilisse vette puistatuna. See paneb inimese kiirelt higistama. Tavaliselt antakse inimese rahustamiseks jahedat või külma vett, kuid see on vale. On vaja võimsat energeetikat, et tekitada higistamine. Ükski vesi ei tungi aga enne verre, kui ta ei ole soojenenud vähemalt 36 kraadini. Sellisel puhul oleks vaja anda mitte klaas vett, vaid pool liitrit sooja vett ning see tuleks ära juua lonkshaaval 15 minuti jooksul. Toimub tohutu higistamine ja inimene rahuneb kiirelt. See on kõik ammu järgi proovitud ja tõestatud. Täitsa mõttetu on anda konjakit.
Vaat sulle hormoonid. Me tunneme 25.-t hormooni, aga neid on 500. 80% neist on meile veel tundmatud.
Veres sisaldub 3000 fermenti. Need jaotuvad seitsmesse gruppi. Fermendid ei ole elusad valgud. Leukotsüüt on elus, erütrotsüüt on elus. Trombotsüüt ei ole elus. Hormoonid ei ole elusad. Need on valgulised, mitteteadlikud molekulid. Neid toodavad meie rakud.
Veel on rakus rasvad. Need on energia talletamise vorm. Neid peab olema väheses koguses ja ning nad peavad olema kergelt lahustuvad. Paraku hulbib neid meie veres suurtes kogustes. Veel on veres lahustunud toitained. Peaks olema meil 15 mineraali koos aminohapetega. Veel parem, kui mitte 15, vaid 70 mingites segudes. Seda ei ole keegi veel hoolega uurinud. Veres ujuvad vitamiinid energeetiliste molekulide näol, rasvhapped, energeetiline substants(gükoos). Veres on kõike. Veri on elus. See on omaette maailma, mikrokosmos.