Tore algatus. Kaisupäev võiks ju iga päev olla. Uurisin asja kohvitassi kõrval natuke lähemalt.
Kuidas kaisukarud tekkisid ja said ingliskeelses kultuuriruumis Teddy-nime?
See päev on rahvusvahelises kalendris juba 1980st aastast ja selle algatas organisatsioon Kogu Maailma Head Karud, eesmärgiga mänguloomade kaudu jagada häid emotsioone neile, kes seda vajavad.

 

Nimelt oli Ameerika president Theodore Roosevelt kirglik jahimees, kes polnud seni karu tabanud. Ühe jahiretke ajal otsustasid kaaslased karupoja puu külge siduda, aga president keeldus niisugust saaki laskmast, öeldes:”Halastage karule!” Lugu jõudis meediasse ja juhtumi põhjal ilmusid mitmedki naljapildid. New Yorgi kommipoe omanik hakkas naljapildi näoga karusid valmistama ja see osutus väga menukaks. Ta saatis mängukarud kingiks ka presidendi tütardele ja küsis, kas võib karu nimeks panna Teddy (lühend Theodorest). Luba anti.  Tänks Ameerika!

Miks naistele kaisukarud meeldivad ja nad tihtipeale mõmmiku kaissu võtavad? Väga lihtne. Naine jagab kõige rohkem seda, mida ise vajab. Iga naine vajab hoidmist. Seda mõnusat tugevat ja turvalist tunnet, kui keegi teda lihtsalt hoiab.  Lihtsalt hoiab. Ei taha midagi. Ei nõua midagi. On ainult turvatunne ja luba olla. Ja kui eriti hästi läheb, siis sosistab sulle ka kõrva:”Maga. Kallis oled. Kõik on hästi… “

 

Eks üks pehme kaisukaru seda kõike ju tähendabki –  hoidmist, lähedust, turvalisust, lubamist…

 

116_1302

 Kallistage täna oma mõmmikut… Kes teab – äkki kallistab vastugi!