Nimekiri harjumustest, mis jätavad inimesed vaesusesse
ega anna võimalust parandada majanduslikku olukorda.
Aleksander Šeps väidab,
et kui juurida endast välja need harjumused, siis võib üsna peatselt oma puudujäägi täita.
Need harjumused on järgnevad:
Harjumus kaevelda
Kui inimene pidevalt haliseb näiteks rahapuuduse või oma õnnetu elu üle, siis tema teadvuses arenevad välja negatiivsed sätted, mis suunavad meid hädadesse ja rahapuudusesse.
Jutustades kellelegi oma ebaõnnestumistest, häälestab inimene ise end negatiivsusele. Aga ammu on juba ju teada, et sõnad ja mõtted materialiseeruvad. Oma elu üle kaeveldes muutub inimene veelgi õnnetumaks, sest mõtleb halbadest asjadest ja kiirgab negatiivset.
Vihaste juurde raha ei tule, mitte kunagi – ütleb Šeps.
Harjumust tahta kõike ja kohe
Selleks, et teenida raha ja jõukalt elada, on vaja teha jõupingutusi. Aga vaesele on vaja kohest tulemust. Inimene ei saa kunagi rikastuda, kui ta kardab tööd, pingutada, vigu teha ja riske võtta. Tuleb aru saada, et kõik ei tule nii lihtsalt.
Harjumus teha vastumeelset tööd
Ei saa saavutada edu tegevusvaldkonnas, mis ei too rõõmu ja üleüldsegi ei huvita. Selleks, et raha ligimeelitada, peab tegelema sellega, mis hinge rõõmustab. Ainult sellisel juhul inimene hakkab tõeliselt püüdlema kõrge sissetuleku poole ja võib rikastuda.
Harjumus kadestada
Kadedus ei vii rikkuseni ning peale selle ka sööb inimest seestpoolt, viib haiguste ja täieliku üksilduseni. Kadestades võõrast edu viibib inimene jubedas seisundis, mis ei anna talle võimalust tegutseda ja minna realiseerima oma plaane.
Harjumus koonerdada
On asju, mille pealt ei saa kokku hoida, need on: tervis, lapsed ja haridus. Peale selle, on vaja lahti saada harjumusest osta alati kõik kõige odavam. Iga sendi pärast värisedes ei meelita iialgi raha ligi.
Harjumus aega surnuks lüüa
Inimene peab ise oma aega juhtima, mitte et aeg juhib. Raha ei lange kaela neile, kes raiskavad sihitult oma eluminuteid ja -tunde. Soovitav on mitte kulutada aega ja mitte lükata edasi, mida on võimalik teha kohe praegu.
Harjumus oodata
On olemas selline seltskond inimesi, kes pidevalt ootab sobivat hetke ja otsib põhjendusi selleks, miks nad ei vii oma plaane ellu just praegu.
Näiteks, inimene sellise harjumusega, unistab oma äri rajamisest, siis pidevalt ootab mingit hetke, mis justkui kohe-kohe peaks saabuma. Aga seniks ta ei otsusta asuda tegude kallale, sest pole veel hooaeg käes või kodus on remont pooleli või laenu ei anta. Aga sobivat hetke ei saabu kunagi.
Kui on olemas eesmärk, siis on vaja seda saavutama hakata kohe praegu, vastasel juhul seda ei saavutagi mitte kunagi.
Kõik need harjumused on Aleksander Šepsi sõnul suures osas vaesuse ja inimeste õnnetu elu põhjuseks.
*
*
Tõlkis Aiga Teinemaa