Siin need harjutused on, eestikeelsed pealekauba. Nautige ja olge terved ning nooruslikud!
Igavese nooruse ja tervise allikat on inimesed otsinud läbi kogu oma eksisteerimise ajaloo, küll ühest küll teisest meetodist, harjutusest, dieedist, jne. Ka viie tiibeti harjutuse (on olemas ka veel 6. ja 7. ) kohta on ilmselt liigne väita, et need igavesti noorena hoiaksid, kuid tervisele mõjuvad nad IMELISELT.
Tervis ja noorus käivad ju käsikäes. Need viis lihtsat tiibeti buda munkade harjutust aitavad tugevdada AURAT (inimest ümbritsev ja teatud tingimustes ning olukordades nähtav selle inimese sisemist tasakaalu ja tervislikku seisundit peegeldav energiaväli). Paljude praktiseerijate meelest on need nõnda efektiivsed, et võivad meie elu kardinaalselt muuta: aitavad vastu panna ebasoodsate astroloogiliste ja kosmobioloogiliste tegurite mõjule, tõstavad toonust, korrigeerivad figuuri, muudavad meid reipaks ja aitavad säilitada sisemist tasakaalu.
Esimest korda esitleti neid harjutusi nn. läänemaailmas 1930-tel aastatel, mil ameeriklane Peter Kelder avaldas oma raamatu “Ancient Secrets of the Fountain of Youth” (Nooruse allika muistsed saladused). Raamatus oli juttu vananevast briti kolonelist, kes uuris omal käel ja omal huvil välja, Indias teenistuses olles, salapärased tiibeti munkade inimest noorendavad harjutused. Pärast mõne aastast treeningut tuli ta tagasi Inglismaale ning nägi välja oma eakaaslastest pea 40 aastat noorem välja. 70-date aastate keskpaiku tutvus Peter Kelderi raamatuga ameerika joogaõpetaja Cristopher Kilham, kes raamatus olevate piltide järgi koostas täpsed harjutuste kirjeldused. Veendudes isiklikult nende tõhususes, hakkas ta neid edasi andma oma õpilastele.
Cristopher Kilhamist veel niipalju, et ta on õpetanud joogat 25 aastat ning elanud 4 aastat Indias aasramis (meie mõistes püha klooster). Sealses jooga koolis õppis ta kundalini (kõige esimene energiakanal – juurtsakra inimesel nimmeluu piirkonnas) joogat, mistõttu teda loetakse vägagi pädevaks lahti seletama tiibeti harjutuste mõju. Kilham ei luba igavest noorust ega ka aja peatamist, kuid ta on tõestanud et NEED LIIGUTUSED on väga täpselt välja mõeldud ja tublisti energiat lisav energiaseeria. Need sobivad igapäevaseks treeninguks üksi või elavdava lisana tavalises joogatreeningus. “Viis tiibetlast” toimivad tasakaalustava ja mitmekülgse harjutuste kompleksina, mis tugevdab ja venitab kogu keha, mitte ainult lihaseid. Mõju ulatub nii siseelundite kui näärmeteni. Kilham kiidab harjutused olevat eriti tõhusad, kui soovitakse arendada Põhienergiat.
MIS NEIS SIIS IKKAGI MÕJUB?
Harjutused ei nõua erilist painduvust ega jõudu, ent sellegipoolest saab neist täieliku tulemuse. Nad avavad ja tasakaalustavad energia voolamist keha energiakeskustes ehk nn. tsakrates. Samas elustavad nad vastavate närvide, siseelundite ja näärmete tegevust. Põhi-energiakeskusi on seitse ja need asetsevad inimese energiakehas sisenõrenäärmete kohtadel selgroos. Alumine valitseb neeru pealiseid ja avaneb allapoole. Järgmine valitseb sugunäärmeid, siis tulevad kõhunääre ja maks, harknääre, kilpnääre, ajuripats; need avanevad ettepoole. Kõrgeim valitseb käbinääret ja avaneb ülespoole. Kui energiakeskused toimivad ühtlaselt ja takistusteta, on ka vaim ja keha tasakaalus. Inimese vananedes võivad tsakrad toimida ebaühtlase efektiivsusega: ühed teevad “ületööd” ja teised võivad ummistuda ning nende energia ei ringle enam korralikult.
Harjutuste noorendav ja energiat andev mõju põhineb sellel, et lühikese harjutuskompleksi sooritamise järel ringlevad energiakeskused samal kiirusel kui 25 aastasel noorukil. Harjutusi on soovitav teha enne hommikusööki ja enne õhtust magama heitmist. Siin käsitlemata jäetud 6. ja 7. harjutus on seotud meditatiivse erootilise seksiqa ja sel juhul peab inimesel olema eriti kõrge vibratsiooniga puhas energeetiline eetika.
Kui harjutused on selged, võid hoida neid sooritades SILMAD KINNI, – nõnda on keskendumine kergem. Hinga sisse alati NINA KAUDU. Välja võid hingata nina või suu kaudu. Väljahingamine suu kaudu puhastab paremini kopse ja jahutab keha. Mida sügavamalt hingad, seda parem. Hoia sama hingamisrütmi ka hilisemal lõdvestumisel. Kui oled sooritanud kõik viis harjutust, heida selili ja lõdvestu 5-10 minutit. Anna hingamisele aega rahuneda. Tunneta, kuidas harjutus mõjus. Lama veel natuke, kuigi füüsilised tundmused on juba möödas. Katsu jõuda oma keha sisemisel tunnetamisel niikaugele, et tajud kõigi meeltega energiate liikumisi oma Füüsilises Olemises, ja mis kõige tähtsam: jälgi hoolega, mida elad läbi tunnetes, mõtetes, emotsioonides, – püüa saavutada Sisemise ja Välimise keha Harmoonia ning Tasakaal. Tõuse üles, kui oled selleks valmis.